5 najskuteczniejszych sposobów na wypromowanie food trucka

Promowanie food trucka jest ważnym elementem składowym w drodze do odniesienia sukcesu w branży gastronomicznej. Umiejętne posługiwanie się narzędziami marketingowymi pomoże Ci zdobyć pożądany rozgłos, a co za tym idzie, również klientów. Jakie działania warto zatem prowadzić, aby stworzyć jak najlepszą reklamę dla swojej knajpy na kółkach?

Promowanie food trucka w social media

Ze względu na specyficzny charakter działalności należy przede wszystkim postawić na social media. Ze wszystkich dostępnych narzędzi marketingowo-reklamowych to one są najszybsze i mają najszerszy zasięg. Pozwalają również na wchodzenie w interakcję z klientami – dzięki temu możesz umieszczać informacje o swojej lokalizacji, nowościach w menu, promocjach, a także pytać swoich gości, czy chcieliby zmienić coś w dotychczasowej karcie. Śmiało więc zakładaj konto na Facebook’u, a także Instagramie oraz pamiętaj o tym, by zadbać o fajne zdjęcia/grafiki – jak wiadomo, najlepiej je się oczami.

Współpraca z blogerami

Blogosfera ma dziś znaczny wpływ na decyzje konsumentów. Wiele osób zanim wybierze się, aby coś zjeść przegląda profile i strony ulubionych blogerów, którzy chętnie doradzają w kwestii fajnych miejscówek. Warto zainteresować się współpracą z nimi, która może polegać na darmowym obiedzie czy zniżce dla recenzenta w zamian za wzmiankę i przychylną opinię na temat Twojego biznesu. Dzięki temu Twoja knajpa na kółkach stanie się popularna i “modna”. Jeżeli dodatkowo dobrze zaaranżujesz przestrzeń wokół food trucka tak, aby stała się dobrym tłem do zdjęć – sukces w internecie murowany.

Obecność na najważniejszych wydarzeniach

Niezależnie od tego, czy Twoja knajpa na kółkach funkcjonuje w dużym mieście czy małej mieścinie lub obrzeżach, powinieneś interesować się wydarzeniami, ważnymi dla lokalnej społeczności. Jeżeli na stadionie odbywa się mecz, w parku trwa pokaz czy koncert – musisz się tam pojawić! Korzystaj z możliwości, że możesz się przemieszczać – właściciele tradycyjnych restauracji właśnie tego najbardziej Ci zazdroszczą. Dzięki temu staniesz się kojarzony i rozpoznawalny przez mieszkańców, będą odbierać Cię i Twój biznes jako swój i na pewno chętniej do Ciebie zajrzą. Lokalny patriotyzm w tym przypadku całkowicie wskazany.

Współpraca z lokalnymi firmami

Wyobraź sobie, że jesteś turystą. Zatrzymujesz się w hotelu i wieczorem, kiedy wychodzisz na miasto, oczywiście pytasz w recepcji, gdzie możesz dobrze zjeść. Jeżeli będziesz dobrze żyć i współpracować z lokalnymi firmami, recepcjonistka poleci właśnie Twoją knajpkę na kółkach. Niech działa to także w drugą stronę. Gdy gość w Twoim food trucku zapyta, gdzie może się zatrzymać, wskaż mu pobliski, zaprzyjaźniony hotel. Trzymanie sztamy z sąsiadami zawsze popłaca.

Świeże produkty

Nie ma lepszej reklamy dla gastronomii niż dobre jedzenie, przygotowane ze świeżych składników. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy w najlepsze trwa moda na ekologię i zdrowy tryb życia. Wykorzystaj to zamawiając produkty do swoich potraw od lokalnych rolników i przedsiębiorców. W tym wypadku zyskasz podwójnie, po pierwsze pewność, że Twoje jedzenie jest naprawdę świeże i pochodzi z pewnego źródła, a po drugie darmową reklamę za pośrednictwem poczty pantoflowej – do dziś działa rewelacyjnie.

Prowadzenie działań marketingowych i reklamowych nie jest obecnie tak trudne jak mogłoby się wydawać. Do promowania swojego food trucka wykorzystuj jak najwięcej dostępnych narzędzi, a na pewno zyskasz rozgłos i zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów. Nie ograniczaj się tylko do internetu, ale wychodź do ludzi – bezpośrednie kontakty budują świetną atmosferę w knajpie na kółkach, a ta jest zawsze na wagę złota.