5 pomysłów zza oceanu na design food trucka

Nie od dziś wiadomo, że klientów można zdobyć dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów oraz dużej rozpoznawalności marki. Dobrze o tym wiedzą właściciele food trucków ze Stanów Zjednoczonych. Pomysłowy i oryginalny design sprawia, że mobilne punkty gastronomiczne zza oceanu przykuwają uwagę nie tylko aromatycznym zapachem serwowanych przekąsek, ale i atrakcyjnym designem. Przyjrzyjmy się z bliska amerykańskim food truckom.

The Rocket Truck to mobilna pizzeria będąca kwintesencją amerykańskiego stylu – bezkompromisowe połączenie ciężarówki i… kontenera. Surowość tego rozwiązania została znakomicie zamaskowana dzięki estetycznemu wykonaniu. Złote logo przykuwa uwagę, a dodatkowy napis rozwiewa wszelkie wątpliwości – pizza z tego food trucka wypiekana jest w tradycyjnym piecu opalanym drewnem.

Wszyscy zapewne kojarzą z filmów pojazdy przemierzające powolnym tempem amerykańskie dzielnice oraz charakterystyczne piosenki wygrywane przez zamontowane przy nich głośniki. Tradycyjne obwoźne lodziarnie ustępują powoli miejsca nowoczesnym mobilnym punktom, takim jak Recess Ice Cream. Ich samochody przykuwają uwagę nowoczesnym designem i charakterystycznym biało-różowym logo. Z pewnością warto zrobić sobie przerwę (z ang. recess) i skosztować tradycyjnych lodów, deserów czy lodowych kanapek.

Jak wiadomo USA jest krajem, w którym występują i wzajemnie się przeplatają odmienne kultury. Kuchnię jednej z nich promuje firma Curry Up Now specjalizująca się w przysmakach rodem z Indii. Egzotyczne wzornictwo i barwy food trucków przykuwają uwagę przechodniów już z daleka. Z pewnością wielu z nich zdecyduje się zaspokoić swoją ciekawość i spróbować indyjskich specjałów.

Równie egzotycznym co design ciężarówek Curry Up Now jest połączenie wątków filozoficznych z żywnością, co ma miejsce w przypadku Falasophy Food Truck. Wykorzystanie kontrastujących barw oraz zręcznych „falazoficznych” cytatów z pewnością rozbudzi umiłowanie do kuchni arabskiej wśród każdego klienta.

Ostatni z food trucków jest pojazdem należącym do radia internetowego. TuneIn Taco Truck odwiedza liczne festiwale muzyczne, na których promuje aplikację TuneIn. Wykorzystuje w tym celu specjalnie przygotowane materiały reklamowe, takie jak koszulki, plakaty, banery oraz przekąski taco. Ciekawy design nie pozwala przejść obok food trucka obojętnie.

Design food trucka ma do odegrania istotną rolę. Po pierwsze, powinien wzbudzać zainteresowanie, ponadto ma za zadanie stworzyć atrakcyjną marki, która będzie rozpoznawalna na coraz bardziej zagęszczonym rynku food trucków. Nie bez znaczenia jest także czynnik estetyczny oraz błyskotliwe hasło reklamowe umieszczone na przyczepie, która może pobudzić umysł klienta oraz jego apetyt. Warto podpatrywać pomysły konkurencji z innych krajów – jak widać na załączonych obrazkach, w USA robią to dobrze!

Zdjęcia pochodzą z: www.printmag.com