Aplikacje mobilne w służbie food truckowego biznesu

Rozwój nowoczesnych technologii stwarza zupełnie nowe możliwości dla właścicieli food trucków. Dobrym przykładem jest chociażby coraz popularniejsze wykorzystanie rozmaitych aplikacji mobilnych w celu ułatwienia sobie pracy oraz nawiązania bliższej relacji z klientami. Istnieje cały szereg praktycznych sposobów na wykorzystanie tego typu narzędzi.

Fanpage w wersji mobilnej

Obecnie firma, która nie prowadzi swoich profili na znanych portalach społecznościowych praktycznie nie istnieje dla większości potencjalnych klientów. Większość z nich ma w swoich smartfonach aplikacje z mobilnymi wersjami ulubionych serwisów, więc właściciele food trucków powinni iść za ich przykładem. Dzięki temu będą mogli nie tylko zobaczyć, jak na ekranie komórki prezentują się zdjęcia i informacje o mobilnej kuchni, ale również swobodnie dodawać posty w dowolnym miejscu i czasie.

Nawigacja

W jaki sposób przeciętna osoba wybiera dziś, gdzie zjeść coś na szybko podczas spaceru po mieście? Po prostu włącza sygnał GPS i otwiera aplikację z dokładną mapą. Prawdopodobnie zdecyduje się na odwiedzenie jednego z miejsc, które zobaczy w najbliższej okolicy znacznika wskazującego jego aktualną lokalizację. Bezsprzecznie warto więc zabiegać o obecność swojej marki w bazach najczęściej używanych aplikacji z funkcją nawigacji.

Reklamy w aplikacji

Zdecydowana większość aplikacji mobilnych jest całkowicie darmowa, a ich twórcom korzyść przynoszą umieszczane w nich reklamy. Szukając nowych pomysłów na promocję swojego food trucka, warto pomyśleć nad takim właśnie rozwiązaniem. Ważne, by wcześniej zastanowić się nad tym, po jakie platformy i aplikacje sięga najczęściej nasza grupa docelowa. Takie badanie rynku pozwoli maksymalnie skorzystać na wprowadzeniu pomysłu w życie.

A może własna aplikacja?

Aplikacje na smartfony powszednieją w szybkim tempie, a techniki ich programowania oraz kanały dystrybucji są dostępne dla coraz szerszego grona osób. Co za tym idzie, wypuszczenie na rynek własnej aplikacji przestało być czymś nadzwyczajnym – bez problemu i za niewielkie pieniądze można zamówić jej zaprojektowanie. Po taki sposób zdobywania lojalności klientów oraz rozpowszechniania informacji o nowościach i promocjach sięgnęło już wielu restauratorów, za którymi coraz śmielej podąża branża street food.

By stali kliencie nie zapomnieli o ulubionym food trucku oraz polecali go swoim znajomym, warto im regularnie przypominać o swojej obecności w przestrzeni miejskiej. Obecnie trudno zrobić to prościej i skuteczniej, niż właśnie poprzez mobilne aplikacje.