Dlaczego jedzenie z food trucków jest tak popularne?

Food trucki przestają się nam kojarzyć z przyczepami serwującymi niezdrowe fast foody. Coraz bliżej im do mini-restauracji, które serwują kulinarne dzieła sztuki. Mobilne punkty gastronomiczne zaskakują mnogością wyboru, co przekłada się na ich ogromny sukces na całym świecie. Co stoi za ich fenomenem? Zapraszamy do lektury!

Zalety food trucków

Coraz częściej podczas wyjścia ze znajomymi na jedzenie nie wybiera się restauracji, tylko food trucki. Dzieje się tak ze względu na ich rosnącą popularność i nierzadko bardziej zróżnicowane menu oraz niższe ceny niż w eleganckim lokalu. Ponadto, przyczepy z jedzeniem serwują nie tylko fast foody smażone na ogromnych ilościach oleju, ale dania kuchni świata, których zdecydowanie nie można zaliczyć do standardowych. Dlaczego wybieramy food trucki? Wśród ich zalet na pewno warto wymienić krótki czas oczekiwania na posiłek! Z reguły w ciągu kilku lub kilkunastu minut otrzymuje się gotowe danie, które można zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą. Bardzo ważne jest to, że jedzenie w food truckach przygotowywane zostaje na bieżąco i na oczach klientów – ta dodatkowa atrakcja pozwala upewnić się co do świeżości produktów! Niewątpliwą zaletą przyczep z jedzeniem jest także fakt, że pojawiają się tam, gdzie tłumy ludzi – dzięki temu możliwe jest nie tylko zaspokojenie głodu, ale także zapoznanie się z nowymi klientami!

Food truck jako pomysł na biznes

Przyczepa z jedzeniem jako własny biznes? Jesteśmy na TAK! Początki często bywają trudne, jednak zdecydowanie warto zainwestować w tego rodzaju pomysł. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla pasjonatów gotowania, którzy marzą o serwowaniu autorskich dań. Należy jednak pamiętać, że aby móc serwować jedzenie z food trucka, konieczne jest spełnienie różnych wymagań. Przykładowo, w przyczepie muszą znaleźć się dwa zlewy, powierzchnie łatwe do czyszczenia, lodówki, gaśnice czy dozowniki z mydłem. Nie należy także zapominać o pozwoleniach od sanepidu i urzędu miasta. Sam pomysł na biznes to jednak nie wszystko – trzeba przecież jeszcze pozyskać klientów! W tym celu przydatne będą wszelkie kanały w mediach społecznościowych, dzięki którym dotarcie do potencjalnych odbiorców będzie proste. Warto także pojawiać się na różnych festiwalach, koncertach czy imprezach masowych, aby przedstawić swoje dania większej publiczności.

Co można zjeść w food trucku?

Odpowiedź brzmi – niemal wszystko! Wiele food trucków ma w swojej ofercie nie tylko klasyczne dania typu frytki czy gofry. Jest to branża, która ciągle się rozwija, dlatego nie dziwią już opcje wegetariańskie, wegańskie czy bezglutenowe, kuchnia orientalna, meksykańska lub indyjska. Szczególna popularnością cieszą się przyczepy z burgerami i zapiekankami, ale zdrowsze dania również znajdują swoich sympatyków! Furorę robią także wozy ze słodkościami, takimi jak na przykład hiszpańskie churrosy czy rolowane lody tajskie.

Prawda jest taka, że food trucki okazały się świetną alternatywą dla tradycyjnych restauracji, a ich popularność będzie tylko rosnąć! Warto sprawdzać, czy w okolicy nie ma zlotów przyczep z jedzeniem, aby skosztować rozmaitych dań. Smacznego!