Dlaczego warto udostępnić klientom food trucka darmowy hot-spot?

Ludzie coraz częściej wykorzystują każdą wolną chwilę, aby sięgnąć do internetu w swoich telefonach, również podczas jedzenia. Czemu by zatem nie wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i udostępnić darmowy hot-spot w otoczeniu Twojego food trucka? Rozwiązanie to może stać się źródłem wielu korzyści.

Dobra strategia marketingowa

Jeżeli w okolicy jest kilka food trucków oferujących dobre jedzenie w podobnych cenach, dobrze jest zrobić coś, aby to właśnie Twój biznes się wyróżnił i przyciągnął najwięcej klientów. Jak tego dokonać? Bardzo dobrym pomysłem będzie udostępnienie darmowego hot-spotu. Podczas jedzenia goście będą mogli przeglądać swoje ulubione strony internetowe, przy okazji dasz im pretekst do polubienia Twojego fanpage’a i zostania przy food-trucku nieco dłużej niż mieli w planach.

Jak to wygląda w praktyce?

Aby uruchomić hot-spot, wystarczy łącze internetowe oraz router. Jego instalacja jest bardzo prosta i trwa naprawdę krótko. W ten sposób Twoi klienci będą mogli korzystać z internetu, bez konieczności zużywania prywatnego transferu, płacenia czy podawania klucza dostępu. Na początku wyświetli im się tylko regulamin, który będą musieli zaakceptować. Co istotne, to Ty narzucasz reguły gry – określasz prędkość łącza oraz to, kto może korzystać z internetu.

Dowiedz się więcej o swoich klientach!

Hot-spot to nie tylko udostępnianie sieci klientom food-trucka, to również strategia marketingowa, która może przynieść właścicielowi wymierne korzyści. Na początku warto wspomnieć, że stroną startową, która wyświetla się jako pierwsza po połączeniu z siecią, może być adres www food trucka. To zwiększy świadomość klienta i pozwoli mu na lepsze zapamiętanie nazwy i adresu. Oprócz tego każdy użytkownik, który skorzysta z Twojego hot-spotu, zostanie oznaczony specjalnym cyfrowym markerem – innymi słowy, urządzenie stworzy jego profil. Dzięki temu możesz dowiedzieć się więcej o klientach – co ich interesuje, co lubią robić. Na tej podstawie istnieje możliwość przekazywania im informacji marketingowych bez konieczności pozyskiwania maila czy “lajka” na Facebooku. Można także targetować ludzi jako podobnych do tych, którzy odwiedzili Twój food truck.

Udostępnienie darmowego hot-spotu klientom food trucka to jak widać niewielki koszt, który nie tylko zagwarantuje satysfakcję gościom, lecz także pozwoli na zebranie informacji na temat tego, co lubią – te informacje oczywiście warto wykorzystać w dalszej działalności Twojego food trucka 🙂