Food truck na imprezie tematycznej – o czym należy pamiętać?

Food trucki cieszą się coraz większą popularnością, przede wszystkim dlatego, że mogą pojawić się niemal wszędzie. Dodatkowo można je fantazyjnie ucharakteryzować, co podnosi ich atrakcyjność. Można je wynająć jako dodatkowy punkt programu imprezy – nie tylko koncertów, ale także… wesel! O czym należy pamiętać przy wynajmowaniu food trucka na własną imprezę?

Odpowiednia dekoracja

Food truck musi się odznaczać! Przecież na pewno chcesz, aby każdy zwrócił na niego uwagę. Odpowiednia dekoracja oraz oświetlenie mogą wywołać niesamowity nastrój. Na koncert lub spotkanie ze znajomymi warto wybrać mniej oficjalną i bardziej żywą kolorystykę. Na wesela poleca się stonowane kolory. Warto z tej okazji postawić na nastrojowe oświetlenie – lampki, lampiony, girlandy, które sprawią, że na Twoim weselu zagości klimatyczna atmosfera. Natomiast spotkanie biznesowe wymagają bardziej formalnego charakteru – dlatego też zrezygnujmy z krzykliwych dekoracji. Dobrze sprawdzą się tutaj minimalistyczne dekoracje, które dzięki swojej prostocie będą jednocześnie gustowne i eleganckie. Dodatkowo warto pomyśleć o leżakach, stolikach i parasolach, które umilą wspólne spędzanie czasu.

Dobór menu

Bardzo ważny jest przemyślany dobór menu, ponieważ jest to główny punkt wynajęcia food trucka. Na koncerty fast foody sprawdzą się idealnie jako ciepły posiłek. A może warto zamówić menu azjatyckie lub meksykańskie? Nowości także są chętnie wybierane, a i miło zaskoczą gości. Na wesele polecamy słodkości, desery lodowe, owoce… będzie to cudowny punkt wieńczący Wasz dzień. A może warto przemyśleć, aby tort został dostarczony przez food trucka? To byłoby coś! Natomiast spotkanie biznesowe lub bardziej formalne może uprzyjemnić mobilna restauracja zaopatrzona w różne rodzaje kaw i deserów, a także słonych przekąsek. Nie zapominajmy o daniach dla dzieci i wegetarian oraz wegan oraz o posiłkach przygotowanych bez wykorzystania najpopularniejszych alergenów.

Inne istotne elementy

Przed wynajęciem mobilnej restauracji warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim na jaką okazję i jakie menu chcemy, aby było serwowane. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie kilku różnych firm, które oferują swoje usługi w tym zakresie i wybranie najkorzystniejszej opcji. Istotny jest też dobór odpowiedniej ilości food trucków – przy większej liczbie uczestników imprezy jedna ciężarówka może nie być wystarczająca.  Ponadto ważny jest wybór lokalizacji i miejsca, gdzie będą stały restauracje. Musi być to prosty teren, na którym można rozłożyć leżaki lub dodatkowy drewniany parkiet. Warto także policzyć i opłacić wcześniej określona ilość porcji, aby wystarczyła dla wszystkich gości. Dobry kontakt z managerem food trucka jest w takich sytuacjach niezastąpiony.

Food trucki cieszą się niesłabnącą popularnością i trudno się temu dziwić. Posiłki i desery w nich serwowane są przepyszne, a mają tę przewagę nad tradycyjnymi restauracjami, że mogą pojawiać się niemal wszędzie i nie trzeba w nich rezerwować miejsc. Ponadto mogą stać się wspaniałą atrakcją uświetniającą w oryginalny sposób każdą Twoją imprezę.