Foodtruck jesienią – te zmiany musisz wprowadzić!

Wakacje dobiegły końca. Jak dobrze wiadomo, wiosna i lato to pory roku, podczas których food trucki pracują najintensywniej. Słoneczna pogoda zachęca do wyjścia z domu i sprzyja spożywaniu posiłków w plenerze. To jednak nie oznacza, iż mobilne punkty gastronomiczne idą w odstawkę podczas jesiennych miesięcy. Właściciele i pracownicy mają w tym okresie czas na chwilę oddechu oraz na opracowanie strategii na kolejny sezon.

Menu na jesień też może być ciekawe!

Warto mieć na uwadze, że koniec intensywnego sezonu wakacyjnego nie jest równoznaczny z koniecznością odstawienia food trucka do garażu! Jesienią wciąż odbywają się zloty mobilnych punktów gastronomicznych – co prawda z nieco mniejszą częstotliwością, ale jak najbardziej mają miejsce. Poza weekendowymi festiwalami również jak najbardziej można działać. Wystarczy znaleźć miejsce w pobliżu parku lub innego miejsca, do którego spacerowicze z wielką chęcią się udają. Ruch w takich lokalizacjach jest naprawdę spory, a więc szansa na to, że któraś z potraw zachęci miłośników jesiennych krajobrazów również rośnie. Co w takim razie zrobić, aby potencjalni klienci chętniej poświęcali chwilę na spróbowanie Twojej kuchni? Przede wszystkim wprowadź zmiany w menu! Orzeźwiającą, letnią lemoniadę zamień na jesienną herbatę z dodatkiem goździków i pomarańczy, której aż żal nie chwycić w rękę na czas spaceru. Świetnym ruchem może okazać się wprowadzenie sezonowych dań urozmaiconych o dynię lub pyszne, świeże grzyby. Mobilne punkty gastronomiczne specjalizujące się w słodkościach powinny się zastanowić nad zaproponowaniem swoim gościom deseru na ciepło, takiego jak na przykład szarlotka.

Przygotowanie foodtrucka na jesień – o co warto zadbać?

Jak dobrze wiadomo, wiele osób zwraca uwagę nie tylko na menu. W pierwszej kolejności zachęcający może się okazać wygląd foodtrucka. Aby przyciągnąć rzeszę klientów warto zastanowić się nad wprowadzeniem jesiennych akcesoriów – liściaste dekoracje i wiklinowe akcenty z pewnością wspaniale zgrają się z aurą panującą na zewnątrz. Ta pora roku ma to do siebie, że coraz szybciej zaczyna się robić ciemno – oświetlenie wokół pojazdu może się w tej sytuacji okazać zbawienne. Dekoracyjne lampki nie tylko zwrócą na siebie uwagę, ale również pozytywnie wpłyną na prezencję mobilnego punktu. Kolejnym dobrym posunięciem jest zakup parasoli, które uchronią gości przed ewentualnym deszczem.

O tym nie zapomnij przed kolejnym gorącym sezonem foodtruckowym!

Mniej intensywny okres to wspaniały czas na to, aby przygotować foodtrucka na kolejny, szalony sezon wakacyjny. Warto wykorzystać wolne dni na planowanie nowego menu oraz nawiązywanie kontaktów z dostawcami. To również świetna pora, aby nieco odświeżyć wygląd zewnętrzny pojazdu – odmalować go, naprawić wszystkie zniszczenia, a także zastanowić się nad jego finalnym designem, jakim będzie zachwycał w przyszłym roku. Nie sposób nie wspomnieć o tym, aby zadbać o sprawność techniczną samochodu, która po lecie mogła nieco podupaść. Aby wszelkie zmiany i usprawnienia przetrwały zimę, zastanów się nad sposobem garażowania foodtrucka.

Jak widać, jesień to dla właścicieli food trucków czas na wiele istotnych działań, na które nie ma czasu w wakacje. To absolutnie nie okazja na bierne siedzenie – oczywiście można sobie pozwolić na chwilę wytchnienia, ale wykorzystanie tego czasu produktywnie z pewnością opłaci się w kolejnym sezonie!