Foodtrucki jesienią – jak utrzymać zyski?

Jesień jest ciężkim czasem dla food trucków. Ludzie wtedy coraz rzadziej decydują się na wyjścia z domu, odbywa się też zdecydowanie mniej imprez plenerowych. Co zrobić jednak, aby przetrwać ten trudny okres? Dzisiaj garść przydatnych podpowiedzi!

Ostatnie jesienne zloty

Na samym początku podkreślmy, że jesień nie jest całkowicie “martwym okresem”, jeśli chodzi o food truckowe imprezy. Wiele fanów street foodu tylko czeka na informacje o zlotach planowanych na chłodniejsze miesiące jak październik czy nawet jeszcze listopad i z chęcią je odwiedzają. Warto jednak jest się przygotować do tego typu wydarzeń, ponieważ ze względu na warunki atmosferyczne będą się one różnić będą się od tych odbywających się wiosną  czy latem. Przede wszystkim dostosujmy nasze menu. Dobrze jest wprowadzić lub urozmaicić ofertę gorących napojów. Gorąca czekolada, unikalne mieszanki ziołowe czy pyszne smakowe kawy? Wszystko to działa na naszą korzyść, ponieważ zmarznięci spacerem pomiędzy samochodami z jedzeniem klienci na pewno z chęcią ogrzeją się parującym płynem. Dobrym pomysłem może być również gratis do każdego zamówienia w postaci małego kubka herbaty, co jest stosunkowo niewielkim kosztem. Przemyślmy też pozycje sezonowe: gorące zupy czy smaki kojarzące nam się z jesienią, na przykład grzyby, dynia, cynamon czy mięsa z dodatkami takich owoców jak jabłka czy śliwki.

Zyski w food trucku jesienią

Poza uczestnictwem w zlotach, których niestety jesienią jest jednak mniej niż w trakcie cieplejszych pór roku, warto jest zadbać o stałe, tygodniowe zyski. Tutaj świetnym rozwiązaniem może być zawarcie współpracy z większymi firmami czy nawet szkołami, w okolicy których moglibyśmy postawić food trucka, co zdecydowanie zachęciłoby osoby przebywające w danej placówce do korzystania z naszej oferty, zamiast zamawiania jedzenia na wynos lub kupowania niezdrowych słodyczy w automatach. Jeśli posiadamy stałą lokalizację warto jest także zastanowić się nad rozszerzeniem naszej oferty o dowóz. Możemy w tym celu zatrudnić kierowcę lub też rozpocząć współpracę z jedną z coraz popularniejszych firm dowozowych. Pamiętajmy, że jesienią organizowanych jest wiele koncertów czy innych imprez na zadaszonych obiektach jak stadiony. Jest to dla nas fantastyczna szansa, aby się pokazać nawet gdy wydarzenia plenerowe już się nie odbywają!

Zyski w food trucku a social media

Musimy pamiętać o tym, aby cały czas pozostawać w kontakcie z naszymi klientami, w czym zdecydowanie pomogą nam social media! Ważne aby nie ograniczać się do fanpage w jednym serwisie, lecz być na bieżąco z wszelkimi nowinkami. Klucz do sukcesu to regularne publikowanie postów przyciągających wzrok. Świetnym pomysłem jest organizowanie konkursów, zachęcający do odwiedzin naszego food trucka. Mogą być to standardowe, wszystkim nam dobrze znane losowania zestawów jedzenia wśród udostępniających, lecz także takie, które wymagają zrobienia zakupu, aby wziąć udział. Media społecznościowe są też fantastyczną metodą informowania o pojawiających się nowościach, które systematyczie warto jest wprowadzać, także jesienią.

Chociaż zimniejsze okresy roku nie zawsze sprzyjają prowadzeniu mobilnego biznesu, nie możemy się poddawać! Istnieje szereg możliwości, dlatego warto jest zabrać się za wdrażanie nowych działań w życie!