Foodtruckowa akcja Electroluxa

Jak się okazuje, food trucki doskonale sprawdzają się również w kampaniach reklamowych. Marka Electrolux, producent sprzętu AGD, wykorzystując największy atut food trucków, czyli mobilność, promuje nie tylko swoje produkty, ale również modę na jedzenie na kółkach.

To pierwsza tego typu akcja w historii polskiego marketingu. Podczas tegorocznych wakacji mieszkańcy uwzględnionych na trasie kampanii miast, dzięki biało-niebieskiemu food truckowi #parawruch, mają możliwość poznania zupełnie nowych, a co najważniejsze, zdrowych smaków. Kampania zatytułowana Tajemniczy Składnik powstała po to, by inspirować do kulinarnych eksperymentów. Tytułowym składnikiem mogą okazać się nieznane produkty, niestandardowe połączenia a nawet technika przyrządzenia dania.

W pracy najznamienitszych mistrzów kuchni ceni się metodę sous-vide. Zamknięte próżniowo potrawy gotowane w ściśle określonej temperaturze, pozwalają na wydobycie wyrazistego smaku i aromatu poddawanych obróbce termicznej produktów. Powolne gotowanie gwarantuje zachowanie pożądanej konsystencji soczystego wewnątrz, a chrupkiego na zewnątrz dania. Food truck #parawruch serwuje właśnie dania, które zostały przygotowane tą metodą. W menu możemy więc znaleźć ciepłe sałatki z warzyw ugotowanych na parze, wyszukane kanapki z pulpecikami oraz wrapy. Brzmi smacznie i dodatkowo nie brak także bezmięsnej oferty dla wegetarian.

Zapaleni miłośnicy eksperymentów w kuchni mogą osiągnąć rezultaty godne mistrza w domowym zaciszu przy wykorzystaniu urządzeń Electrolux. Najnowsze produkty, w tym specjalnie wyposażone piekarniki powstały przy współpracy z doświadczonymi profesjonalistami. Food truck serwujący dania z ugotowanych na parze produktów udowadnia, że połączenie zdrowej i smacznej kuchni nie musi wiązać się z czasochłonnym procesem gotowania.

Podróż parującego wozu z jedzeniem po wybranych miastach w kraju została połączona z warsztatami kulinarnymi, które pozwalają na kulinarne odkrycia z wykorzystaniem Tajemniczego Składnika. Najlepsi restauratorzy w Polsce, blogerzy kulinarni, a także finalistka programu Master Chef, Karina Zuchora, dzielą się swoimi sekretnymi tajnikami gotowania. Na uczestników czeka także strefa relaksu, w której będzie można połączyć wakacyjny odpoczynek z konsumpcją pysznego jedzenia.

Wiodący producent sprzętu gospodarstwa domowego, wykorzystując profesjonalne urządzenia oraz naturalne produkty w swoim wozie z jedzeniem, nie tylko przyciąga fanów ulicznego jedzenia, ale także entuzjastów zdrowej kuchni i fanów marki. Można zatem stwierdzić, że food trucki z sukcesem wkroczyły w strefę marketingu i promocji marki.

Więcej szczegółów na temat foodtruckowej kampanii Electroluxa znajdziecie na stronie: www.tajemniczyskladnik.pl