Gdzie legalnie zaparkować food trucka?

Wydawać się może, że prowadzenie food trucka zdecydowanie ułatwia jego mobilność. Niestety jednak, pomimo tego, że praktycznie każdego dnia mamy szansę wsiąść za kierownicę i jechać “w świat”, niestety nie w każdym miejscu możemy legalnie prowadzić naszą działalność. Gdzie w takim razie zaparkować naszą “restaurację na kółkach”?                  

Zloty i imprezy masowe!

Miejscem, a może konkretniej miejscami, o których musimy obowiązkowo wspomnieć na samym początku są wszelkiego rodzaju zloty czy też imprezy plenerowe oraz festyny. Sezon zlotów rozpoczyna się już wiosną i trwa do późnej jesieni. Wystarczy tylko skontaktować się z organizatorem tego typu imprezy i spełnić odpowiednie wymagania. Warto podkreślić, że tego typu event odbywają się w coraz większej ilości miejsc – nie są one już tylko domeną dużych miast, lecz bardzo ciepło są przyjmowane w mniejszych miejscowościach, w związku z czym nie będziemy musieli martwić się o brak zajęcia! Inną kwestią są też różnego rodzaju imprezy plenerowe oraz festyny. Food trucki są na nie zapraszane i coraz częściej właśnie wypierają one standardowe namioty z jedzeniem oferując szerokie możliwości jeśli chodzi o proponowane dania. Tutaj zgłośmy się do organizatorów czy też lokalnych władz, jeśli przez nie impreza jest organizowana, ponieważ bardzo często szukają właśnie przyczep gastronomicznych, które umilą ich event.

A może w centrum miasta?

Niestety ustawienie food trucka w centrum miasta może być kłopotliwe, jednak warto próbować uzyskać odpowiednią zgodę – szczególnie świetnym pomysłem będą okolice biurowców, gdzie naszym podstawowym targetem będą pracownicy szukający czegoś smacznego do zjedzenia w czasie przerwy na lunch, lecz również możemy trafić po prostu do osób, które akurat znajdują się w okolicy, szczególnie jeśli będzie to bardzo ruchliwa ulica. Inną dobrą opcją są uczelnie i szkoły, gdzie bez wątpienia z naszych usług chętnie skorzystają głodni studenci – oczywiście konieczny będzie kontakt i aprobata ze strony władz danej placówki. Warto też zrobić listę miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów w okolicy i spróbować dostać zgodę na to, aby tam stanąć – tutaj z łatwością dotrzemy do zmęczonych całodziennym zwiedzaniem turystów lub też skwery w okolicy.

Food Truck w pięknych okolicznościach przyrody

Naszym zdaniem dobrze  jest też postarać się o zgodę na postawieni food trucka w parku lub nad lokalnym jeziorem czy zalewem, czyli po prostu w miejscu, gdzie jest dużo zieleni i chętnie wybierane jest przez ludzi jako punkt, gdzie odpoczywają. Kto przerywały miły relaks nad jeziorem żeby gotować, skoro może zamówić jedzenie z food trucka? Jest to bez wątpienia dobry pomysł, powinniśmy w takim przypadku jednak sprawdzać czy w okolicy nie ma żadnych innych lokali gastronomicznych.

Niestety, w większości miejsc, gdzie chcemy postawić nasz food truck koniecznie będzie uzyskanie stosownej zgody, jednak często z ich wydaniem nie ma problemu, wystarczy tylko złożyć odpowiednie dokumenty, lecz również nierzadko konieczne będzie uiszczenie opłaty.