Gdzie można legalnie ustawić food trucka?

Jednym z najistotniejszych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przy otwieraniu food truckowego biznesu, jest odpowiednie ustawienie przyczepy. Musi to być nie tylko miejsce chętnie uczęszczane przez ludzi, lecz przede wszystkim takie, w którym legalnie można prowadzić sprzedaż. Jak je znaleźć?

Tereny targowisk

To dość oczywiste miejsca, w których można kupić świeże owoce i warzywa, ubrania czy nawet elementy gospodarstwa domowego. Zwykle kręci się tam sporo osób, które w biegu pomiędzy jednym straganem a drugim pewnie chętnie wstąpią na pyszną kawę czy świeżego burgera. Cenniki opłat za dni handlu na targu są ogólnodostępne, zwykle są tam również umieszczone numery kontaktowe do osób, które wydają pozwolenie na handel w tym miejscu.

Współpraca z firmami

Bardzo dobrym pomysłem jest również współpraca z firmami, zwłaszcza dużymi korporacjami. Ludzie, którzy są w pracy, muszą przecież coś zjeść – w momencie gdy na terenie zakładu pracy nie ma stołówki, mogą podgrzewać swoje obiady w mikrofalówce, jeść kanapki lub wychodzić na lunche. Postawiony od czasu do czasu pod firmą food truck z pewnością przyciągnie chętnych. Dobrym pomysłem jest zaoferowanie właścicielowi zniżki na grupowe obiady – kto wie, może dzięki temu nawiążecie stałą współpracę?

Szkoły i uczelnie

Czy widzisz, jak wiele osób przechodzi dziennie przez teren szkoły lub kampusu akademickiego? Młodzież z pewnością chętnie skorzysta z możliwości zjedzenia ciepłego posiłku pomiędzy zajęciami. A food truck na terenie akademików to już murowany pewniak – warto porozmawiać z władzami szkół i uczelni i postarać się o możliwość handlu w tych miejscach.

Prywatne posesje

A co, gdy idealne miejsce na postawienie food trucka, z pięknym widokiem na jezioro czy przy ruchliwej ulicy znajduje się na terenie prywatnej posesji? Zawsze możesz spróbować porozmawiać z jej właścicielem, który za odpowiednią opłatą pozwoli Ci na handel na jego podjeździe lub w ogródku. Jeśli właściciel posesji ma dodatkowo na przykład stadninę koni czy ściankę wspinaczkową, może uznać to za dobre rozwiązanie dla jego biznesu i na pewno dużo tańsze niż wybudowanie własnej stołówki.

Eventy plenerowe

Czy w Twoim mieście wkrótce organizowany jest koncert? A może ma się odbyć konkurs plenerowy dla dzieci? Taka okazja jest wręcz idealna ku temu, aby nieźle zarobić. Takie imprezy skupiają tłumy ludzi, którzy z pewnością nie pogardzą smacznym i ciepłym posiłkiem. Warto zrobić listę planowanych wydarzeń na kolejny rok i jak najszybciej napisać do organizatorów z propozycją współpracy. Dobrze także na bieżąco śledzić, czy nie pojawiają się jakieś nowe.

Lokalizacja jest kluczowym elementem jeśli chodzi o sukces food truckowego biznesu. Jeśli nie masz pewności, czy możesz postawić swoją przyczepę w jakiś miejscu, lepiej tego nie rób, bo mogą spotkać Cię przykre konsekwencje. Zawsze warto porozmawiać z właścicielami danych miejsc i podjąć z nimi próbę współpracy.