Happy hours w foodtrucku sposobem na przyciągnięcie klientów

Każdy z nas słyszał o takiej promocji jak happy hours i pewnie wielu miało okazję z niej korzystać. Czy wskazana forma promocji sprawdzi się w food trucku? Bez wątpienia pomoże nam przyciągnąć nowych klientów, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić!

Czym jest happy hours?

Happy Hours, skupiając się na lokalach gastronomicznych, to po prostu określone godziny, kiedy dane potrawy są tańsze. Może być to zarówno dany okres  w ciągu dnia, kiedy dajemy rabat na część menu.  Wiele lokali decyduje się również na wprowadzenie happy hours przed samym zamknięciem lokalu, aby pozbyć się resztek jedzenia, które następnego dnia nie nadawałyby się już do klasycznego podania. Jest to rozwiązanie zarówno stosowane przy okazji potraw, lecz również napojów, również tych wysokoprocentowych, dlatego jeśli w naszym food trucku serwujemy na przykład drinki warto jest zastanowić się kiedy rozwiązanie jest w stanie przynieść nam najwięcej korzyści. Happy hours może być również okazją do promowania różnego typu innych potraw poprzez serwowanie na przykład przekąsek, które będą w określony sposób nawiązywały do  menu.

Wprowadź happy hours w swoim food trucku!

Naszym zdaniem jednak najlepszym rozwiązaniem będzie dostosowanie happy hours do potrzeb klienta. W porze lunchu możemy na przykład postawić na rabaty na określone dania obiadowe: codziennie może być to coś innego, dzięki czemu ludzie będą do nas chętnie wracać, aby próbować coraz to nowych pozycji z menu. Warto też stawiać na rabaty, tutaj już mamy dowolność, kiedy ruch jest najmniejszy.  Świetnie sprawdzą się też różnego rodzaju gratisy podczas happy hour jak na przykład darmowy napój do zestawu, coś słodkiego do kawy lub też frytki za darmo, które nasz klient otrzyma przy przekroczeniu pewnej kwoty zamówienia. Możemy oczywiście wprowadzać inne opcje, dobrym pomysłem naszym zdaniem jest inna promocja na każdy dzień tygodnia, co sprawi, że odwiedzać będzie nas naprawdę szerokie grono klientów.

Przekonaj się, że warto!

Zastanawiasz się czy to dobre rozwiązanie? Bez wątpienia tak! Przede wszystkim happy hours, jak już zostało wspomniane wcześniej pomoże nam w “ściągnięciu” klientów  w godzinach, kiedy jest ich niewielu. Wprowadzenie na przykład stałej zniżki w określonej porze sprawi, że goście zaczną się przyzwyczajać, przez co zyskamy szereg stałych odbiorców.  Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio wypromować nasze działania. Do tego bez wątpienia sprawdzą się media społecznościowe, które powinny być stałym kanałem komunikacyjnym z naszymi klientami. Zamieszczamy tam, w przypadku happy hours. nie tylko “suchą:” grafikę z informacjami o rabatach, lecz świetnie sprawdzą się też zdjęcia dań, które podkręcą apetyt.

Happy Hours to promocja bez wątpienia znana i lubiana przez szerokie grono odbiorców! Dlatego warto jest wprowadzić ją do naszego food trucka, jako świetne urozmaicenie.