Jak pozyskiwać nowych klientów w food trucku?

Zdecydowałeś/aś się na swój własny biznes na kółkach? To świetnie! Teraz najprawdopodobniej zastanawiasz się, w jaki sposób pozyskać rzeszę wiernych i zadowolonych klientów. Poniższe rady z pewnością Ci w tym pomogą!

Smaczne i świeże jedzenie oraz zachęcający wygląd – bez tego ani rusz

Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż podstawą w kwestii pozyskiwania klientów w gastronomii jest smaczne jedzenie. Należy znaleźć dobrych i niezawodnych dostawców, którzy każdego dnia będą dostarczać wysokiej jakości półprodukty. Szalenie istotne jest również to, aby stworzyć ciekawe menu, które w jakiś sposób wyróżni się na tle innych jadłospisów oferowanych przez mobilne punkty. Nie bez znaczenia pozostaje również wygląd zewnętrzny pojazdu, który powinien przyciągać klientów. Projektując przyczepę marzeń warto skorzystać z oferty firmy, która jest doświadczona w tej kwestii – przykładem jest Wark Group, która ma za sobą wiele udanych realizacji.  

Jak zdobywać klientów? Bierz udział w zjazdach!

Zjazdy food trucków i wszelkiego rodzaju festiwale jedzenia w plenerze stają się coraz bardziej popularne. W sezonie odbywają się w wielu różnych miastach Polski co weekend. Są to wydarzenia intensywnie promowane w mediach społecznościowych, a co za tym idzie – bierze w nich udział cała masa osób, która pragnie spróbować czegoś nowego i spędzić sobotę lub niedzielę na świeżym powietrzu w towarzystwie dobrego jedzenia. Zarezerwowanie miejsca na tego typu evencie to doskonały sposób na zdobycie nowych klientów – osoby zainteresowane tym, aby spróbować nowych dań z pewnością zapragną odwiedzić ciekawie interesującego food trucka z nietuzinkowym menu.

Media społecznościowe sposobem na pozyskanie klientów

Media społecznościowe stale rosną w siłę i nie zapowiada się, aby coś w tej kwestii miało się zmienić. Już kilka lat temu stały się podstawowym źródłem informacji, również tych marketingowych. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego – z najpopularniejszych portali korzystają miliardy osób, dlatego łatwo znaleźć wśród nich potencjalną grupę docelową. Prowadzenie profili w social mediach jest jednak wymagające: liczy się regularne dodawanie postów, dbanie o zdjęcia wysokiej jakości i tworzenie ciekawych, zachęcających opisów. Zbudowanie internetowej społeczności sprawi, że zdecydowanie więcej osób dowie się o Twoim food trucku i zdobędzie informacje na temat tego, gdzie ten aktualnie się znajduje. Doskonałym sposobem na dotarcie do jeszcze większego grona odbiorców jest nawiązanie współpracy z lokalnymi blogerami kulinarnymi – profile zajmujące się recenzowaniem punktów gastronomicznych z reguły mają zbudowaną sporą grupę odbiorców, którzy z pewnością zwrócą uwagę na nowe polecenie ze strony influencerów.

Doceń klientów, których już masz

Pozyskiwanie nowych klientów jest ważne, natomiast równie istotne jest to, by dbać o tych, których już masz. Staraj się stale ulepszać swoje menu i wprowadzać do niego nowe, sezonowe propozycje. Doskonałym sposobem na zachęcenie większej grupy odbiorców jest oferta promocyjna – można zastanowić się nad wprowadzeniem happy hours lub promocji na inne danie każdego dnia. Bardzo dobrym pomysłem jest również stworzenie kart stałego klienta, polegających na przykład na zbieraniu naklejek, które w późniejszym czasie można wymienić na darmowy posiłek.

Budowanie trwałych relacji z klientami to jedno z najistotniejszych zadań, z którymi muszą poradzić sobie właściciele food trucków. Stałe pozyskiwanie nowych gości i docenianie tych, którzy odwiedzili Twój biznes na kółkach już niejednokrotnie z pewnością pozwoli Ci na to, by mobilny punkt gastronomiczny przynosił zyski i bił rekordy popularności.