Jak uszczęśliwić klienta food trucka?

Zdobycie zainteresowania klientów to bardzo ważna i niekiedy trudna sprawa. Jeśli jednak już się uda, warto dołożyć wszelkich starań, aby ich przy sobie zatrzymać. Oczywiście podstawą jest najwyższa jakość obsługi i bardzo dobra komunikacja z klientami, jednak aby odnieść sukces, potrzeba czegoś więcej. Spraw, by osoby zamawiające jedzenie właśnie w Twoim food trucku, czuły się… szczęśliwe. Podpowiadamy, jak to osiągnąć 🙂 

Najważniejszy posiłek dla najważniejszego człowieka

Codziennie przychodzi wielu klientów i starasz się zrobić wszystko, aby obsłużyć każdego w jak najkrótszym czasie. Przyznasz sam – pewnie czasami zdarza się, że posiłek nie jest zbyt dopracowany, a jedynie naprędce wydany klientowi. Kapiąca musztarda, niebezpiecznie wystająca wołowina czy brak odpowiedniej ilości rukoli w burgerze – to są błędy, które zdecydowanie nie powinny się zdarzać. A może warto zmienić podejście? Zrób coś, by każdy klient czuł się wyjątkowo – przygotuj dla niego posiłek tak, jakby był najważniejszym daniem, jakie zaserwujesz w całym swoim życiu. Zadbaj o świeżość produktów, odpowiednie przygotowanie i oczywiście atrakcyjny wygląd – w końcu najpierw jedzą oczy.

Nie tylko zamówienie

Zdecydowanie nie można traktować klientów jak kolejnych elementów na taśmie produkcyjnej i ograniczać się jedynie do „co podać” i „następny”. Czasem wystarczy życzyć komuś miłego dnia, innym razem zapytać o samopoczucie albo skomplementować element ubioru. Z całą pewnością klient poczuje się doceniony i z miłą chęcią wróci do miejsca, w którym jest tak miła i zainteresowana nim obsługa.

Słuchaj i ucz się

Nigdy nie dowiesz się niczego o swoich klientach, jeśli będziesz ograniczać się tylko do prowadzenia lokalu według swojej własnej wizji. Warto słuchać tego, co mówią o Twoim food trucku klienci – za co chwalą, a co ich zdaniem zasługuje na naganę. Klienci mogą na przykład zasugerować, aby do pewnej potrawy dołożyć konkretne dodatki, polecić, by spróbować czegoś nowego, a nawet mieć sposób na promocję lokalu. Trzeba tylko nawiązać z nimi dialog. Ta umiejętność to jednak dopiero połowa sukcesu, najważniejsze, aby zdobytą wiedzę przekuć w praktykę – rozwijać swoje mocne strony i pracować nad niedoskonałościami.

Promocje zawsze mile widziane

Ostatnią, chociaż oczywiście nie najmniej ważną rzeczą są… promocje! Nic tak nie przyciąga klientów, jak możliwość zjedzenia ulubionej potrawy w promocyjnej cenie. Warto urozmaicać menu, oferując na przykład codziennie inne danie dnia o 10% tańsze od ceny regularnej. Bardzo dobrym pomysłem na przywiązanie do siebie klientów jest wprowadzenie programu lojalnościowego z atrakcyjnym rabatem. 

Warto dbać o swój biznes i budować trwałe relacje z klientami mobilnej restauracji – tym bardziej, że czasami naprawdę niewiele trzeba, by czuli się szczęśliwi odwiedzając Twojego food trucka. Pamiętaj, że to właśnie oni sprawiają, że możesz się rozwijać i mieć dla kogo gotować przeróżne pyszności.