Jak wybrać odpowiedni model przyczepy gastronomicznej?

Coraz więcej osób przekonuje się do idei food trucka, który pozwala na prowadzenie przenośnego biznesu. Jako że nasza restauracja jest mobilna, możemy przyjąć gości wszędzie, gdzie byśmy tego chcieli. Na początku należy jednak dokonać wyboru odpowiedniej przyczepy gastronomicznej. Jak wybrać idealny model? Sprawdź!

Rodzaje przyczep gastronomicznych

Wybór przyczepy gastronomicznej to ważna decyzja, która może zaważyć na tym, jak będzie rozwijała się nasza działalność. Na samym początku musimy przemyśleć to, jak chcemy, aby wyglądała nasza przyczepa – nie każdy rodzaj będzie pasował do danej restauracji. Sprawdzone modele przyczep, z jakimi możemy się spotkać, to:

  • Premium – to ciekawa przyczepa, która dostępna jest w rozmiarach 3, 4, 5 lub 6 m. Charakteryzuje się unikatowym designem, który nadaje jej elegancki charakter. 
  • Comfort – to idealna przyczepa dla tych, którzy lubią dużo słońca, ponieważ model Comfort posiada przezroczysty dach, który gwarantuje sporą ilość promieni słonecznych. Jest to miejsce, w którym z pewnością będzie nam się komfortowo pracowało. W tym wypadku mamy dwa rozmiary: 4, 5 lub 6 metrów. 
  • Expo – przyczepa ta wyróżnia się szerokim wejściem, balustradą oraz dodatkowym zadaszeniem, dzięki któremu możliwe jest przyjęcie gości nawet podczas niesprzyjającej pogody. Jest to eleganckie, ale niezwykle funkcjonalne rozwiązanie.

Oprócz tego możemy zdecydować się na interesującą przyczepę Bonanza, która posiada specjalną werandę, na której można przygotować miejsce do siedzenia lub dodatkową przestrzeń do gotowania. Urokliwym wyborem będzie zaś House, która posiada oryginalne, klimatyczne wykończenie.

Jaką przyczepę wybrać do food trucka?

Skoro już wiemy, jakie są dostępne przyczepy na rynku, jak wybrać ten odpowiedni model? Podczas wyboru powinniśmy kierować się tym, czy dany rodzaj nadaje się do typu restauracji, jaki chcemy prowadzić. Niezbędne będzie też sprawdzenie, czy przyczepa spełnia też wszystkie niezbędne warunki, jak na przykład rozmiar czy obecność odpowiednich sprzętów. Upewnijmy się, czy nie ma tam zbyt mało miejsca – to ważne, aby dobrze nam się tam pracowało, dlatego weźmy nasz komfort pod uwagę. Zwróćmy też uwagę na to, czy styl i kolorystyka przyczepy pasuje do naszej restauracji. 

Czy warto decydować się na food trucka?

Nie można ukryć, że do stworzenia food trucka potrzebne jest dużo pracy. Czy warto decydować się na to poświęcenie? Okazuje się, że w tym wypadku zalety zdecydowanie przewyższają wady. Prowadząc food trucka, mamy okazję do tego, aby spełniać się kulinarnie. Możemy sprawiać ludziom radość poprzez nasze dania i zaangażowanie. Ze względu na mobilność, możemy też odwiedzić wiele różnych miejsc i poznać nowych ludzi. Jest to ciekawy sposób na zarobek, który pozwoli nam w dynamiczny sposób osiągnąć zysk, a do tego dobrze się bawić. 

Nie ma wątpliwości, że food truck to rozwiązanie dla wytrwałych i zdeterminowanych, jeśli jednak jesteśmy miłośnikami dobrego jedzenia i biznesu, z pewnością będzie to opcja dla nas. Po tym, jak zainwestujemy w odpowiednią przyczepę, okaże się, że to jest to dużo prostsze, niż mogłoby nam się wydawać.