Jak wykorzystać blogosferę w promowaniu food trucka?

Internet to potężne narzędzie komunikacyjne, które pozwala przedsiębiorcom na dotarcie do szerokiego grona odbiorców w krótkim czasie. Aby o Twojej marce usłyszało jak najwięcej osób, możesz nawiązać współpracę z influencerami. Jakie korzyści przynosi obecność food trucka w blogosferze i jak mądrze wykorzystać ją do promowania własnego biznesu na kółkach?

Blogosfera – dlaczego warto?

Choć jeszcze kilka lat temu nikt nie przewidywał, że blogerzy staną się jednym z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych, to obecnie współpraca z nimi wydaje się być nieodłączną częścią skutecznej kampanii promocyjnej. Specjaliści od rynku reklamowego mówią, że ponad połowa klientów przyznaje się do kupowania konkretnych produktów w wyniku polecenia ich przez ulubionych influencerów. Jako przedsiębiorca nie możesz ignorować tych danych – wypromowanie food trucka w blogosferze może być kluczem do biznesowego sukcesu. Influencer, z którym nawiążesz kontakt w ramach współpracy, przybliży swoim obserwatorom Twoją mobilną restaurację, co z pewnością przełoży się na większe zainteresowanie wokół niej.

Współpraca z blogerem

Jeśli podjąłeś już decyzję o wykorzystaniu blogosfery w marketingu Twojego food trucka, musisz wybrać teraz odpowiedniego influencera, który zostanie twarzą projektu i pomoże Ci w promocji biznesu. To, z kim nawiążesz współpracę w dużej mierze wpłynie na sukces całej kampanii, dlatego też w poszukiwaniach nie warto kierować się osobistymi sympatiami – dużo lepiej sprawdzi się czysto biznesowe podejście poparte analizą rynku. Bloger wybrany do promowania food trucka powinien być znany przede wszystkim lokalnie – dużo lepszą decyzją jest nawiązanie współpracy nawet z mikroinfluencerem działającym w najbliższej okolicy niż ze znanym YouTuberem z drugiego końca kraju. Ma to też inną zaletę: fani mniejszych blogerów są zwykle bardziej zaangażowani, co oznacza więcej wyświetleń i polubień treści powstałych w celu promocji Twojego food trucka. Po wybraniu influencera musisz po prostu nawiązać z nim kontakt i przedstawić swoją ofertę. Nic prostszego! Na tym etapie rozmów warto ustalić też formę wynagrodzenia blogera i jego wysokość.

Food truck w blogosferze

Wymyślenie kampanii to kolejny ważny krok w internetowym marketingu Twojego food trucka. Warto w tym celu zorganizować burzę mózgów, podczas której w oparciu o profil działalności blogera, a także misję marki i jej najatrakcyjniejsze cechy powstanie konkretny zamysł na współpracę z influencerem. Przykłady? Bloger za pomocą swoich kanałów społecznościowych może pokazać obserwatorom jak wygląda codzienna praca w przyczepie “od kuchni”. Świetnym pomysłem jest też zatrudnienie influencera na stanowisku sprzedawcy na jeden dzień, przyciągnie to bowiem jego fanów, którzy będą chcieli spotkać się twarzą w twarz z idolem. Innym sposobem na wypromowanie food trucka jest zachęcenie blogera do stworzenia własnej pozycji w menu. Jak widzisz, pomysłów na przeprowadzenie kampanii marketingowej z udziałem blogosfery jest całe mnóstwo, a w ich tworzeniu ogranicza Cię tak naprawdę tylko Twoja kreatywność. Dlatego też warto popuścić wodze fantazji, bo im ciekawsza będzie promocja, tym lepsze efekty przyniesie.

Posiadając biznes w obecnych czasach, nie można zapomnieć o obecności w sieci i promocji – sam fanpage w serwisach społecznościowych już nie wystarczy i chcąc naprawdę zaistnieć, należy sięgnąć po bardziej zaawansowane narzędzia, takie jak promocja food trucka w blogosferze. Nawiązanie przemyślanej i zaplanowanej współpracy z influencerem umożliwi Ci naprawdę skuteczne wypromowanie food trucka.