Jak zapewnić pracownikom food trucka komfort zimą?

Zima jest najtrudniejszym okresem w ciągu roku dla osób posiadających food trucki. Dość niskie zyski, mniejsza ilość klientów oraz mróz wcale nie motywują do działania, a wręcz sprawiają, że właściciele przyczep są zaniepokojeni dalszą wizją prowadzenia swojego biznesu. Takie osoby przede wszystkim powinny spróbować sprzedaży na dowóz, czyli współpracy z firmami kurierskimi dowożącymi jedzenie do klientów. To szczególnie poprawi ich zyski. Przy bardzo niskich temperaturach dość trudno pracuje się w food trucku, więc co można zrobić, aby było cieplej?

Przesuwne szyby

Pewnie się zastanawiasz jak ogrzać food truck zimą. Klapa w food trucku musi być cały czas otwarta, aby potencjalni klienci widzieli, że można tam zjeść coś smakowitego, a to powoduje, że do środka może dostawać się zimne powietrze i wiatr. Nie jest to przyjemne dla pracowników, którzy muszą przygotowywać jedzenie i obsługiwać klientów. Oto pierwszy sposób, który może Ci pomóc zachować ciepło w środku przyczepy: szyby! Takie zabezpieczenie sprawi, że w środku będzie cieplej, a wiatr nie będzie aż tak nieprzyjemny. Najlepiej zamontować plastikową lub szklaną szybę, ponieważ je najprościej się czyści i najlepiej używa.

Ogrzewanie

W mroźniejsze dni niezbędne jest odpowiednie ogrzewanie food trucka, aby pracownicy mieli możliwość pracy w dobrych warunkach. Możesz wyposażyć przyczepę w mały piecyk lub farelkę, które na niewielkiej przestrzeni na pewno wystarczą. Takie rozwiązanie zapewni pracownikom komfort. Dodatkowo takie ogrzewanie sprawi, że sprzęty, które są wewnątrz przyczepy, będą działać tak, jak powinny, a świeże zioła nie będą zamarzać.

Firmowe ubrania

Kolejnym świetnym sposobem na zapewnienie komfortu podczas pracy dla pracowników food trucka, jest odpowiedni ubiór. Ciepła odzież w postaci bluzy, polaru, czy czapki może być doskonałym sposobem na utrzymanie ciepła. Takie ubrania mogą mieć gdzieś wyhaftowane logo food trucka i tym samym pełnić rolę reklamy przyczepy i jej pysznego jedzenia! Takie ubranie sprawi, że komfort pracowników bardzo się podniesie i będą chętniej pracować.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak zadbać o ciepło w food trucku! Zima nie jest łatwym czasem dla przyczep, ale przede wszystkim dla ich pracowników. Koniecznie wyposaż food trucka w farelkę czy mały piecyk oraz zadbaj o to, aby wiatr nie miał dojścia do środka. Dużo komfortu pracownikom zapewni również odpowiedni ubiór! Spraw, aby zima w food trucku była przyjemna!