Jak zdobyć pieniądze na otwarcie food trucka?

Wiele osób marzy o otwarciu własnego food trucka i osiągnięciu sukcesu w branży gastronomicznej. Mobilne restauracje mogą stać się doskonałym sposobem na życie, a ponadto umożliwić rozwijanie kuchennej pasji. Co zrobić, aby rozpocząć prowadzenie własnej przyczepy z przekąskami? Jak zdobyć pieniądze na otwarcie własnego food trucka?

Dobry plan i własne oszczędności

Do zrealizowania marzeń o prowadzeniu własnego food trucka niezbędne są nakłady finansowe, które umożliwią zakup podstawowego wyposażenia i produktów, a także załatwienie formalności. Najlepiej, jeśli przed rozpoczęciem nowego biznesu zgromadzimy odpowiednie środki dzięki systematycznemu oszczędzaniu. Samodzielnie uzbierane pieniądze będą bowiem stanowić nieuzależniony od czynników zewnętrznych kapitał początkowy. Zagospodarowanie pieniędzy pochodzących z osobistych oszczędności sprawi także, że z większą rozwagą podejdziemy do inwestowania w mobilną restaurację, a zarazem unikniemy ryzyka zadłużenia “na starcie”. Gdy nie jesteśmy w stanie odłożyć wystarczającej sumy, warto poprosić o pomoc rodzinę. Ich początkowo wsparcie może w przyszłości zaowocować podwojeniem zysków i wspólną, dobrze prosperującą firmą. Aby zachęcić najbliższych do udzielenia nam pożyczki, warto przygotować profesjonalny biznesplan (świetnie przygotowany może wygrać tzw. konkurs biznesplanów i przynieść dodatkowe fundusze).

Finansowanie food trucka

Stawianie pierwszych kroków w biznesie ułatwiają także różnego rodzaju programy, dające szansę otrzymania dofinansowania na otwarcie firmy. Największą popularnością cieszą się dotacje z Unii Europejskiej, które pozwalają uzyskać wsparcie w wysokości 40 000, a nawet 200 000 złotych, w zależności od spełnienia konkretnych warunków. Ponadto, opłaca się także przemyśleć kwestię zaciągnięcia kredytu w bankach oferujących atrakcyjne, nisko oprocentowane pożyczki dla początkujących, młodych przedsiębiorców. Jeśli nie jesteśmy w stanie otworzyć wymarzonego food trucka na własną rękę, ciekawą alternatywą jest znalezienie wspólnika i utworzenie spółki. W ostatnim czasie wiele osób poszukuje również pomocy w finansowaniu społecznościowym. Dzięki wybranym portalom internetowym można w ciekawy sposób przedstawić swój pomysł na biznes, a następnie ustalić sumę potrzebną do rozpoczęcia przedsięwzięcia i poprosić odwiedzających stronę o wpłacanie dowolnych kwot.

Otwarcie food trucka

Zdobycie pieniędzy na otwarcie food trucka to już połowa drogi do osiągnięcia sukcesu. Ważne jest jednak to, aby dobrze zainwestować zdobyty kapitał, nie przepłacić, a jednocześnie kupić wyposażenie wysokiej jakości (często używane przyczepy są lepsze niż te nowe ze średniej półki). Wcześniejsza analiza rynku, porównanie cennika dostawców i propozycji producentów przyczep pozwoli zdecydować się na wybór najbardziej korzystnych usług. Przed rozpoczęciem działalności w mobilnej restauracji należy także przeznaczyć określone środki na promocję i poinformowanie potencjalnych klientów o naszym przedsięwzięciu.

Istnieje wiele sposobów na zdobycie pieniędzy i otwarcie mobilnej restauracji. Nie ważne, który z nich zostanie wybrany jako droga sfinansowania startu food truckowego biznesu – ważne, by decyzja była ta w pełni przemyślana. Wszystko po to, by po zakończeniu etapu przygotowań, móc w pełni cieszyć się z realizacji swoich marzeń o mobilnym barze z jedzeniem.