Jakich błędów należy unikać podczas zlotów food trucków?

Zloty food trucków są fantastyczną szansą, aby zaistnieć na rynku i zaskarbić sobie rzesze wiernych fanów. Jednak, aby tak się stało musimy wiedzieć, jakich błędów unikać i w jaki sposób uchronić się przed niektórymi z nich. Właśnie dlatego dzisiaj, skupmy się na najczęstszych “wtopach” popełnianych podczas dużych imprez.

Menu w food trucku – jakie nie powinno być?

Menu jest tym, co przyciąga gości do naszego food trucka. Jakie jednak powinno być, aby sprostać wymaganiom klientów i jednocześnie zagwarantować nam wysoki komfort pracy? Oczywiście, warto jest umieścić w nim kilka ciekawych opcji do wyboru, lecz nie możemy przesadzić! Pamiętajmy, że w aucie mamy zazwyczaj niedużo miejsca, co ogranicza liczbę osób, jaka będzie w nim przebywać. Właśnie dlatego im więcej różnych dań nasza food truckowa ekipa będzie musiała przyrządzać naraz, tym bardziej wydłuży się czas oczekiwania na jedzenie a do tego zdecydowanie łatwiej będzie się pomylić. Nie zapominajmy także o cenach, które nie mogą być za niskie, abyśmy po zlocie nie byli stratni, jednak nie zawyżajmy ich mocno, ponieważ w ten sposób szybko zniechęcimy klientów, którzy zdecydują się jednak na wizytę u naszej konkurencji, posiadającej podobną ofertę. Kluczowym jest odpowiednie przygotowanie zapasów, aby nagle w połowie dnia nie zabrakło nam połowy potrzebnych składników. Mało co tak zniechęca klientów jak słowa “nie ma” jako odpowiedź na każdą wybraną pozycję.

Wyróżnij się na tle konkurencji

Błędem popełnianym przez wiele osób, które po raz pierwszy wybierają się zloty food trucków w roli wystawców jest przekonanie, że nasza oferta jest jedyna w swoim rodzaju. Niestety często na jednej imprezie jesteśmy w stanie spotkać nawet kilka stoisk oferujących taką samą kuchnię. Właśnie dlatego ważne jest, aby podjąć kroki, wyróżniające nas na tle konkurencji. Wcale nie muszą być to skomplikowane działania. Zazwyczaj wystarczy zadbać o kilka leżaków lub wygodnych krzeseł przed food truckiem, sprawiających, że poszukujący miejsca do siedzenia klienci przyjdą właśnie do nas. Osoby z małymi dziećmi przyciągnąć mogą balony, którymi obdarzymy najmłodszych. Warto jest także postawić na ekologiczne rozwiązania, jak biodegradowalne sztućce oraz talerze – oczywiście musimy w odpowiedni sposób poinformować naszych gości, że wykorzystujemy przyjazne środowisku materiały.

Food truckowy marketing

Zlot food trucków to bardzo dużo pracy, jednak nie możemy w jej obliczu zapominać o działaniach marketingowych. Jest to niezwykle “instagramowa” impreza, która świetnie wygląda na relacjach w social mediach, dlatego warto jest regularnie wrzucać zdjęcia. Dodatkowo dobrze jest zadbać o baner czy tabliczkę, zachęcającą odwiedzających do oznaczania nas na ich fotografiach! Przygotujmy też dodatkowe gadżety, które będziemy rozdawać naszym gościom, jak długopisy, wiatraczki czy inne przydatne i niewielkie rzeczy, przypominające o naszej marce!

Jak widzicie jest wiele błędów, które można popełnić podczas zlotu food trucków, szczególnie jeśli jest to nasz debiut. Pamiętajmy, aby przygotować się na wiele ewentualności, nawet te, które chwilowo wydają nam się nieprawdopodobne.