Kanapkowy food truck? Jak najbardziej!

Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych, food truckowych koncepcji, które co roku przyciągają masę miłośników jedzenia w plenerze. Co zatem powiesz na mobilny punkt gastronomiczny serwujący kanapki?

Jakie kanapki podawać w food trucku?

Kanapki, wbrew pozorom, niejedno mają imię. Już dawno temu przestały być postrzegane jako niezbyt smaczne przekąski “na szybko”. Pod warunkiem wykorzystania odpowiednich, świeżych składników, mogą być sycącym i przepysznym daniem. Ich ogromną zaletą jest fakt, że bez względu na formę podania są dość poręczne – prawie wszędzie można je zabrać ze sobą. Jest to tylko jeden z wielu powodów, dla których cieszą się one tak ogromną popularnością. Właściciele food trucków mają do wyboru naprawdę mnóstwo możliwości. Najprostszą są oczywiście zwykłe ciabatty z dodatkami podawane na zimno lub na ciepło. Tego typu produkty są niezastąpioną przekąską, która nigdy nie przestanie smakować miłośnikom dobrego pieczywa. Coraz częściej można jednak spotkać kanapki w formie zapiekanek, które zdobyły serca fanów jedzenia w plenerze, dzięki ciągnącemu się serowi i ciepłym dodatkom. Z podobnych powodów coraz częściej można spotkać się z kanapkami tostowymi, których czas przygotowania jest bardzo krótki, a smak zachwyca. Świetnym pomysłem będzie również serwowanie pozycji bezglutenowych. Wzrasta liczba osób, które cierpią z powodu celiakii lub alergii na gluten, dlatego mobilny punkt serwujący kanapki stworzone z myślą o nich z pewnością sprawi, że zdobędziesz wielu oddanych klientów. W tym przypadku warto jednak pamiętać, aby zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców i zawsze czytać etykiety danego produktu. 

Szukasz pomysłu na menu? Dobrze trafiłeś!

Menu to podstawowy czynnik decydujący o tym, czy dany food truck osiągnie sukces. Należy więc stworzyć czytelny, dość krótki spis dań, który pozwoli na szybkie podjęcie wyboru. Można zdecydować się na kilka propozycji kanapkowych, które na stałe zagoszczą w menu, jak również uzupełnić je o sezonowe, przepyszne składniki. Nie trzeba jednak narzucać klientom konkretnych połączeń smakowych – doskonałym pomysłem na tego typu food truck byłoby wypisanie wszystkich dostępnych składników i umożliwienie klientom stworzenia własnej kanapki. Wybór rodzaju pieczywa, dodatków (takich jak ser, szynka, salami, hummus), warzyw i sosu sprawi, że każdy odwiedzający znajdzie coś idealnego dla siebie i będzie zadowolony. 

Kanapkowy food truck – jak przygotować go na sezon?

Chcesz otworzyć swój własny, mobilny punkt z kanapkami? To świetnie! Pamiętaj jednak o kilku istotnych aspektach. Szalenie ważne jest to, by zadbać o wygląd food trucka – przyczepa powinna być czysta zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Jeśli pojawiły się na niej ubytki farby, warto je czym prędzej pokryć kolejną warstwą. Klientów przyciągają również ciekawe akcesoria i wyróżniający się design – możesz więc postawić na funkcjonalne lampki i szalone kolory. Przed rozpoczęciem sezonu warto również wybrać zloty, na których chcesz się pojawić, a także miejsce postojowe na stałe. Ważne jest również to, aby nawiązać współpracę z niezawodnymi dostawcami dostarczającymi składniki dobrej jakości oraz zadbać o promocję w mediach społecznościowych.

Jeśli uważasz, że kanapkowy food truck jest tym, czym chcesz się zajmować, warto spróbować! Nie obawiaj się dużej konkurencji – konsumenci już niejednokrotnie dowiedli, że dobry pomysł obroni się sam. Przygotuj przyczepę na sezon, ucz się na błędach i cierpliwie czekaj na efekty, a z pewnością nie będziesz żałował decyzji o otwarciu mobilnego punktu gastronomicznego serwującego kanapki.