Meble gastronomiczne – postaw na stal nierdzewną

Food trucki są obecnie bardzo popularne. To opcja prowadzenia restauracji “na kółkach” z możliwością ciągłej zmiany jej miejsca. Jednak jakie meble wybrać, żeby wyposażenie było jednocześnie modne i praktyczne? To zadanie, w którym najlepiej sprawdzi się stal nierdzewna, dedykowana między innymi dla punktów gastronomicznych. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Zalety stali nierdzewnej – dlaczego jest lepsza dla gastronomii?

Zacznijmy od tego, czym ona właściwie jest. Mówi to sama nazwa – stal nierdzewna jest materiałem wysoce odpornym na korozję. Sprawdzi się idealnie w miejscach, w których istotne jest zachowanie wysokiego poziomu higieny, a zatem między innymi w gastronomii. Do jej zalet zaliczyć trzeba przede wszystkim jej ciężar – a właściwie jego brak. Stal nierdzewna i meble z niej wykonane są wyjątkowo lekkie z prostej przyczyny – są same w sobie odporne na korozję, dlatego nie ma potrzeby dodatkowego wzmacniania ich zwiększaniem objętości materiału i dodatkowym obciążeniem.
Meble kuchenne powinny mieć jedną ważną cechę: łatwe do czyszczenia. Taka właśnie jest stal nierdzewna. Nie zostają na niej odciski palców ani nie tworzą się refleksy świetlne, dlatego uważana jest za elegancki i szlachetny materiał. Jest też odporna na występowanie plam i nie pochłania zapachów. Meble ze stali nierdzewnej można w bardzo łatwy sposób wytrzeć i posprzątać, dzięki czemu przez długi czas zachowują swój pierwotny wygląd.
Urządzenia wykonane z tego materiału są bezpieczne w kontakcie z żywnością – nie wchodzą w reakcje z kwasami i nie nasiąkają smakiem ani zapachem potraw.
Co ważne, stal nierdzewna sprawdza się tak samo w warunkach wysokich oraz niskich temperatur. Pod wpływem wysokiej temperatury nie wydziela toksycznych związków chemicznych, a pod wpływem niskich nie obniża swojej wytrzymałości poprzez np. pękanie.

Food truck a stal nierdzewna

Wyposażenie food trucków jest wykonywane właśnie ze stali nierdzewnej. Dzieje się tak ze względu na wspomniane wyżej zalety tego materiału – pokazują one, że idealnie nadaje się do gastronomii. Wszelkie zmywarki i umywalki muszą być z niej wykonane, żeby zapobiec korozji po zbyt długim kontakcie z wodą, a frytkownice i grille powinny być łatwe do wyczyszczenia. W gastronomii ceniony jest czas – dlatego stal nierdzewna będzie usprawniać pracę podczas między innymi sprzątania.
Jednocześnie food trucki, jako bardzo popularne miejsca, muszą postawić na coś więcej niż tylko (lub aż) oryginalne menu. Warto zadbać o ich design i atrakcyjność wizualną – a to gwarantuje właśnie stal nierdzewna. Jej powierzchnia może być matowa, błyszcząca albo szlifowana – do tego może być również barwiona.

Jeśli chcesz, żeby Twoja praca w food trucku była dla Ciebie przyjemnością, postaw na meble ze stali nierdzewnej. Usprawnią one Twój biznes i sprawią, że poza praktycznością, która jest ich cechą charakterystyczną, będą cieszyć oko nowoczesnym designem dopasowanym do Twojej restauracji.