Mobilny punkt jako dodatek do restauracji

Restauracje są świetnym rozwiązaniem, kiedy chcemy zjeść coś nowego, egzotycznego lub po prostu posiedzieć w przyjemnym miejscu i rozkoszować się towarzystwem przyjaciół w trakcie posiłku. Ostatnio bardzo popularne są food trucki. Czy mogłyby one stać się mobilnym punktem jako dodatkiem do restauracji? Wydaje się to cudownym pomysłem posiadającym kilka istotnych zalet.

Zmienna lokalizacja

Zaletą odróżniającą punkt mobilny od stacjonarnego jest niewątpliwie jego mobilność. Możliwość zmiany lokalizacji niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim food truck może być obecny na wszelkiego rodzaju masowych imprezach, na których na pewno znajdzie się ktoś głodny, którego skuszą nasze ciepłe i pożywne dania. Jeśli natomiast klientów będzie zbyt mało, to zawsze można spróbować przenieść się na inną lokalizację. Możliwość znalezienia się w centrum masowej imprezy jest na pewno sposobem na dotarcie do klientów z różnych grup społecznych.

Różnorodne menu

Food trucki obecnie nie oferują tylko fast foodów, chociaż z tym w pierwszej kolejności są kojarzone. Teraz ich menu może przypominać klasyczne dania oferowane w punkcie mobilnym jak na przykład sushi, steki, kuchnię włoską lub chińską. Nie trzeba się w żaden sposób ograniczać. Im bardziej niestandardowe menu, tym bardziej potencjalni klienci mogą być zaciekawieni i skłonni spróbować nowych, dotąd nieznanych smaków.  Standardowe menu serwowane w punkcie mobilnym może być wspaniałą reklamą dla restauracji stacjonarnej, co wyłania nam kolejną zaletę food trucka.

Reklama

Jak już było wspomniane punkt mobilny może być idealną reklamą. Pojawianie się food trucka na różnego rodzaju imprezach masowych czy koncertach jest nie tylko wyjściem naprzeciw potrzebom klientów, ale także świetnym sposobem na zachęcenie ich do odwiedzenia punktu stacjonarnego. Ponadto można wykorzystać media społecznościowe do informowania o lokalizacji mobilnego punktu gastronomicznego, a także o promocjach czy nowościach pojawiających się w lokalu. Wykorzystanie food trucka jest świetnym pomysłem na dotarcie do wcześniej niedostępnych miejsc i do szerszego grona klientów.

Punkt mobilny będący dodatkiem do stacjonarnego lokalu gastronomicznego jest dobrym rozwiązaniem nie tylko ze względu na niższy koszt niż przy otwarciu kolejnej stacjonarnej restauracji, ale także można wykorzystać go na mobilną reklamę sieci gastronomicznej, która może pojawiać się tam, gdzie jest dużo potencjalnych klientów. Ponadto jeśli punkt mobilny będzie często widoczny, może być zachętą do odwiedzenia restauracji i przekonania się czy tam również posiłki są takie dobre jak w food trucku.