Najnowsze trendy w kuchni food truckowej – co jest na topie w świecie street foodu?

Food trucki stają się z roku na rok coraz popularniejszym rozwiązaniem gastronomicznym. Nic dziwnego, że klienci są nimi aż tak zainteresowani. Oferują one szybką, smaczną, a także tanią usługę! Jednakże z roku na rok możemy również zauważyć coraz większe zróżnicowanie w trendach w kuchni food truckowej. Jakie więc trendy możemy obecnie spotkać? Dowiesz się tego w tym artykule!

Ciekawe rozwiązania dla klasycznych frytek

Wśród propozycji dla food trucków niesłabnącym powodzeniem cieszą się wciąż frytki. Ponadto pośród ofert można znaleźć nie tylko klasyczne frytki, proste lub karbowane, ale także wiele innych ich rodzajów. Właściciele food trucków prześcigają się wręcz w pomysłach na to, jak je zaserwować. Ostatnimi czasy szczególnie dużą popularnością mogą się pochwalić frytki belgijskie. Serwowane z różnymi sosami są gwarancją szybkich zysków, a poza tym charakteryzują się doskonałą jakością, dzięki podwójnemu smażeniu. Natomiast świetnie utrzymującym się trendem są dobrze znane nam frytki z batatów. Tutaj zdecydowanie wyróżnia je słodkawy posmak batata, którego nie posiadają klasyczne frytki z ziemniaków. Warto zwrócić też uwagę na frytki amerykańskie, których przygotowanie opiera się na zastosowaniu miodu oraz cukru gwarantujących słodki smak przekąski.

Jedzenie regionalne

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla food trucków w ostatnim czasie jest kuchnia regionalna, która oferuje smaki z różnych zakątków kraju. Można się więc domyślać, że znajdziemy tutaj między innymi kuchnię góralską opartą na serach owczych i baraninie. W tym zestawieniu pojawiła się nawet kuchnia śląska jako pomysł na menu w food trucku. Dzięki temu możemy skosztować szałota, hekelę czy kopę, czyli tradycyjne potrawy kuchni śląskiej. Poza tym w food truckach znajdziemy również inne zwyczajowe dania kuchni polskiej. Przykładowo w Krakowie możemy spotkać przyczepy gastronomiczne oferujące krakowską maczankę, a w Poznaniu pyry z gzikiem. Wybierając się więc do konkretnego miasta, na wyciągnięcie ręki mamy możliwość skosztowania popularnych potraw danego regionu.

Menu azjatyckie

Ramen, pad thai czy sushi też cieszą się niezwykle dużą popularnością wśród ofert food trucków. Kuchnia azjatycka jest przede wszystkim bardzo dobrze znana, a także łatwa w dostawie, w szczególności w dużych miastach, którego mieszkańcy nie boją się odkrywać nowych smaków, a wręcz kochają próbować przysmaków z różnych zakątków świata. Poza tym serwowane tutaj dania bazują na dużej ilości przygotowanych wcześniej półproduktów, dzięki czemu czas oczekiwania na zamówione jedzenie jest naprawdę krótki. Menu azjatyckie wyróżnia się także oryginalnym i intensywny smakiem, dlatego też przypada do gustu sporej części społeczeństwa.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, co serwować w food trucku, jeden z powyższych pomysłów może się okazać idealnym rozwiązaniem! Są to bowiem trendy, które wykazują się największym zainteresowaniem wśród społeczności. Stawiając na klasyczne frytki, kuchnię regionalną czy azjatycką, nie musisz martwić się niepowodzeniem swojego małego biznesu.