Niezbędne zasady planowania i realizacji mobilnego biznesu gastronomicznego

Nie można ukryć, że food trucki cieszą się obecnie dużą popularnością. Jak zyskać pewność, że nasza działalność odniesie sukces? Pomoże nam w tym dokładne planowanie biznesu! Poznaj niezbędne reguły planowania i realizacji mobilnego biznesu gastronomicznego, które sprawią, że skutecznie rozkręcisz swoją markę! 

Otwarcie food trucka – o czym pamiętać? 

Otwarcie własnego food trucka to bez wątpienia duże wydarzenie. Co zrobić, aby skończyło się pomyślnie? Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby dobrze przygotować się pod różnymi względami. Tak samo ważne będzie wybranie konceptu i nazwy, jak i zaopatrzenie się w niezbędne urządzenia czy dodatki. Otwierając food trucka, powinniśmy dokładnie wiedzieć, co chcemy sprzedawać i w jaki sposób. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby przyciągnąć klientów, wówczas kluczem będzie wymyślenie chwytliwej nazwy i rozpoczęcie działań marketingowych już od samego początku. Postawmy na taką nazwę, która będzie charakterystyczna i łatwo zapadała w pamięć. Miejmy na uwadze fakt, że możemy się reklamować nawet jeszcze przed oficjalnym otwarciem, na przykład wrzucając zapowiedzi na media społecznościowe czy rozdając ulotki. Dzięki temu zwiększymy szansę na to, że w dniu, w którym będziemy startować, odwiedzą nas klienci. 

Projektowanie menu 

Przemyślane, dopracowane i ciekawe menu – to połowa sukcesu każdego lokalu gastronomicznego. Dobrze opracowane menu powoduje, że wiemy, na czym musimy się skupić. Możemy wybrać nasze specjalności i się w nich udoskonalać. Przejrzysta i logiczna karta będzie też dużym plusem dla klienta – łatwiej będzie mu podjąć decyzję i zamówić coś, co naprawdę przypadło mu do gustu. Pamiętajmy o tym, że nie możemy mieć wszystkiego – menu powinno skupiać się na kilku konkretach, a nie dotyczyć kilkunastu różnych kuchni. Postawmy na takie dania, w których się dobrze czujemy i które będą mogły stać się naszym charakterystycznym znakiem. 

Odpowiednie warunki do pracy

Otwarciu biznesu towarzyszy zazwyczaj spore zamieszanie. Warto sporządzić sobie listę rzeczy, które musimy zakupić, aby mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy. Dotyczy to zarówno profesjonalnych sprzętów, jak i akcesoriów, takich jak sztućce, serwetki bądź dozowniki. Zastanówmy się, co może sprawić, że klienci poczują się lepiej obsłużeni. Upewnijmy się też, że nasze wyposażenie jest zgodne z zaleceniami sanitarnymi. Zapoznajmy się ze specjalnymi wymaganiami dla food trucków – między innymi tym, że w pojeździe muszą znaleźć się dwa osobne zlewy, szafki do przechowywania składników czy taka podłoga, która będzie łatwo zmywalna. Oczywiście, nie może zabraknąć też solidnej, jakościowej przyczepy, dzięki której będziemy mogli transportować nasz biznes! 

Biznes gastronomiczny rządzi się swoimi prawami. Jeśli chcemy stworzyć nasz własny food truck, powinniśmy pamiętać o niezbędnych kwestiach i zasadach. Przyczepa gastronomiczna musi mieć zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Ważne też, aby nasze menu było przemyślane i zaplanowane!