Pomysł na biznes: Food truck z lodami naturalnymi

Podczas gorących, letnich miesięcy zdecydowanie częściej niż kiedykolwiek ma się ochotę na lody. Zazwyczaj najbardziej zachęcające okazują się punkty sprzedające je w wersji naturalnej. Może to dobry czas na to, aby rozpocząć przygodę z własnym mobilnym biznesem?

Lody naturalne – dlaczego stały się tak popularne?

Jeszcze kilka lat temu na próżno było szukać punktów z lodami naturalnymi. Ich popularność zaczęła wzrastać stosunkowo niedawno, a dziś tego typu lodziarnie można spotkać niemal na każdym kroku. Rzeszę klientów przyciąga przede wszystkim intensywny, nieulepszony w żaden sposób smak. Klienci doceniają również fakt, iż w menu figurują opcje wegańskie, bezmleczne, sorbety, a także tradycyjne propozycje na bazie mleka.

Czy food truck z lodami to dobry pomysł na biznes?

Wydawać by się mogło, że ze względu na ogromną konkurencję nie warto rozpoczynać przygody z własnym punktem z lodami naturalnymi. Rzeczywistość jest jednak nieco inna – nowy, wyróżniający się na tle innych punkt z pewnością przyciągnie zainteresowanych (oczywiście pod warunkiem dobrej lokalizacji). Zdecydowanie się na foodt rucka daje ogromne możliwości związane z testowaniem przeróżnych punktów na mapie i odwiedzaniem zlotów poświęconych jedzeniu w plenerze. Nie trzeba więc martwić się o to, że jest się uwięzionym w jednym miejscu, które nie wzbudza zbyt dużego zainteresowania. Przyczepa z lodami to wspaniały pomysł głównie ze względu na to, że klienci dostają swoje jedzenie niemal natychmiastowo. Zaletą jest również to, że lody bez obaw można jeść “w biegu”, a więc brak miejsc do siedzenia nie jest tak dużym problemem, jak w przypadku food trucków oferujących inny rodzaj jedzenia. Warto mieć z tyłu głowy fakt, że dobrej jakości jedzenie samo się obroni – ta zasada ma zastosowanie również w przypadku lodów!

Wyróżnij się na tle innych – wybierz personalizowaną przyczepę WARK!

Perspektywa posiadania własnego, mobilnego biznesu z lodami naturalnymi wydaje się być zachęcająca? Zacznij więc od wyboru odpowiedniej przyczepy, która pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji! Warto poszukać ciekawych inspiracji na aranżację Twojego mobilnego punktu – kopalnią pomysłów jest zakładka Nasze realizacje. Jak widać, przyczepa wcale nie musi być nudna i jednokolorowa. Jesteśmy w stanie zrealizować niemal każdą Twoją wizję! Przy mobilnych punktach gastronomicznych świetnie sprawdzają się podesty, które ułatwiają proces zamawiania oraz pozwalają klientom ocenić wygląd lodów i zobaczyć, jak są przygotowywane – w końcu to między innymi wzrok odgrywa bardzo ważną rolę w procesie jedzenia. W tym przypadku nie trzeba decydować się na przyczepę dużej wielkości, ponieważ potrzeby są ograniczone. Najważniejsze, aby bez problemu zmieściła się lodówka odpowiedniej wielkości, zamrażarka, zlew oraz funkcjonalny blat. Miłośnicy tradycyjnych, a zarazem unikatowych rozwiązań powinni zapoznać się z modelem Premium, który samym lekko zaokrąglonym kształtem przyciąga wzrok. Jeśli jednak chciałbyś rozpocząć gastronomiczną przygodę w jeszcze bardziej charakterystycznej przyczepie – wybierz model House, który tworzy niezwykły klimat i wspaniale nawiązuje do naturalności asortymentu.

Jeśli myślisz o założeniu mobilnego punktu gastronomicznego, rozważ opcję związaną ze sprzedażą lodów naturalnych! Gwarantujemy rzeszę zadowolonych klientów – przecież wszyscy kochają te mrożone słodkości!