Pomysł na biznes: pizza w food trucku!

Posiadanie własnego food trucka nie należy do najłatwiejszych. Bardzo ważne jest odpowiednio dobrane menu. Czy serwowanie pizzy w mobilnej restauracji się sprawdzi? O czym nie należy zapomnieć? Podpowiadamy!

Sprzęt do robienia pizzy

Wielu osobom wydaje się, że wstawienie pieca do food trucka jest praktycznie niemożliwe. Kojarzą się one z wielkim, ważącym tony sprzętem, który znaleźć można wyłącznie w stacjonarnych restauracjach. Nie musisz się jednak o to martwić zakładając biznes w food trucku – istnieją kompaktowe piece, które z łatwością zmieścisz w restauracji na kółkach. Na rynku znajdziesz wiele produktów w różnych rozmiarach, które są bardzo wytrzymałe i stosunkowo lekkie. Pizza wypiekana w kompaktowym piecu będzie tak samo pyszna jak w dużych, ciężkich sprzętach. Przydadzą Ci się także radełka, którymi pokroisz włoski przysmak na idealne kawałki. Niezbędne będą też łopaty, którymi z łatwością wyciągniesz pizzę z pieca. By zadbać o odpowiednią higienę pracy powinieneś zakupić także szczotki do pieca, którymi w prosty sposób wyczyścisz jego wnętrze. Pracę ułatwią pojemniki na ciasto, stojaki czy pogrzebacze do drewna. 

Dlaczego warto wybrać jedną kuchnię?

Myśląc o biznesie w food trucku warto wziąć pod uwagę tylko jedną kuchnię. Skupienie się na włoskiej pizzy sprawi, że zapewnisz swoim klientom naprawdę profesjonalną obsługę i pyszne dania. Nie warto “mieszać” kuchni, ponieważ bardzo różnorodne menu może być niezbyt zachęcające dla klienta. Pizza jest świetnym pomysłem, ponieważ bardzo łatwo można ją przygotować. To popularne włoskie danie jest proste do przyrządzenia – pizzę wypieczesz dosłownie w moment, a dodatkowo klienci nie będą potrzebować sztućców, by móc ją zjeść. Warto pomyśleć oczywiście o różnorodnych pozycjach w menu. Coraz bardziej popularna staje się kuchnia roślinna, czy wegetariańska. Dobre restauracje mają w swoim menu kilka pozycji, które spodobają się osobom stroniącym od mięsa. 

Najpopularniejsze rodzaje pizzy

Polacy uwielbiają pizzę! To jedno z najczęściej zamawianych dań na wynos, ale z wielką chęcią spożywa się je także w restauracjach. To szybki i smaczny posiłek, który podbił serca tysięcy osób. Bardzo popularna jest Capriciosa, której nieodłącznymi składnikami są szynka i pieczarki. Ciągnący się ser i pyszny sos pomidorowy to postawa perfekcyjnej pizzy. Wiele osób sięga po Margheritę, która jest niekwestionowaną królową wśród tego popularnego włoskiego dania. To prawdziwy klasyk, uwielbiany zarówno przez osoby jedzące mięso, jak i wegetarian. Pepperoni je się głównie w USA, ale w Polsce ta pozycja przyjęła się naprawdę dobrze. Pikantne salami zachęca zwolenników ostrzejszych smaków. W food truckowym menu świetnie sprawdzi się także klasyczna Funghi, trochę bardziej wymyślna Hawajska czy pyszne Cztery Sery. 

Pomysł na mobilną restaurację jest naprawdę dochodowym biznesem. Musisz jednak prowadzić miejsce z sercem i prawdziwym zaangażowaniem, a także przywiązywać ogromną wagę do jakości wykorzystywanych składników.