Powody, dla których foodtrucki podbiły świat!

Food trucki bez najmniejszego wątpienia podbiły świat! Mobilne restauracje są uwielbiane przez miłośników street foodu! Co stoi za ich sukcesem?

Dwa słowa o historii street foodu

Poszukując wzmianek o pierwszych food truckach powinniśmy cofnąć sią aż do czasów wojny secesyjnej, kiedy to potyczki zbrojne spowodowały tak duże zniszczenia w infrastrukturze drogowej, że problemem był transport żywności. Na niecodzienny pomysł będąc w Teksasie wpadł Charles Goodnight. To właśnie on przerobił dawny wojskowy furgon wojskowy  na mobilną restaurację! Przygotowana została ona przede wszystkim z myślą o żołnierzach i kowbojach, którzy dziennie przemierzali długie odległości. Wyposażenie pojazdu pozwoliło przygotowywać ciepłe posiłki, serwowana była tam między innymi wołowina, stanowiąca podstawę diety Amerykanów. Ważną rolę w popularyzacji street foodu odegrał również Walter Scott sprzedający w Providence kawę i kanapki dziennikarzom.

Food truck – prawdziwa atrakcja

Zwykłe “wyjście na food trucki” przestało nam się kojarzyć wyłącznie z “wyjściem na jedzenie”. Wszelkiego rodzaju zloty, na których pojawiają się mobilne restauracje to przecież również szereg różnego rodzaju innych atrakcji, jak koncerty, wystawy czy konkursy. Jest to też świetna okazja, żeby po prostu spędzić trochę czasu z naszymi znajomymi na powietrzu w naprawdę dobrej atmosferze, która towarzyszy festiwalom ulicznego jedzenia. Dodatkowo mamy możliwość spróbowania potraw z różnych kuchni – i to wszystko w jednym miejscu stanowi świetną opcję na udane spędzenie czasu.

Food trucki świata!

Food trucki oczywiście przeżywają teraz prawdziwą popularność nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie! Szczególnie, że w wielu krajach możemy spróbować naprawdę różnych potraw ciesząc się jednocześnie nietuzinkowym wyglądem restauracji. Na przykład będąc w Amsterdamie spotkamy food trucka gdzie serwowane są frytki z różnego rodzaju domowymi sosami, a także kiełbaski czy grillowane warzywa z samochodu w kształcie ogromnego ziemniaka! W Kanadzie, a dokładniej na ulicach Montrealu pojawia się food truck z grillowanym serem w różnych, często niecodziennych wydaniach. Miłośnicy tapas, czyli hiszpańskich przekąsek idealnie pasujących do wina i, a także owoców morza spotkają food trucka właśnie z tego typu daniami na ulicach Barcelony

Wysokiej jakości składniki

Street food kiedyś kojarzył nam się z niskiej jakości daniami, serwowanymi często ze składników nie pierwszej świeżości i do tego smażonych na głębokim, starym oleju. Jednak wraz z rozkwitem popularności food trucków podejście zmieniło się całkowicie. Mobilne restauracje prowadzone są przede wszystkim z pasji, dlatego ich właściciele stawiają na produkty najwyższej jakości, nierzadko ekologiczne, które są zgodne z ich podejściem do życia. Dlatego zamawiając jedzenie mamy pewność, że dostaniemy coś naprawdę wartościowego i smacznego, przygotowanego z sercem! Do tego zazwyczaj używa się tam jednorazowych naczyń biodegradowalnych, zamiast szkodliwych plastikowych.

Wszyscy uwielbiają food trucki! Niezależnie czy jesteśmy zwolennikami klasycznych burgerów z wołowiną czy jednak gustujemy w japońskim ramen, a może w kuchni weganńskiej: każdy znajdzie mobilną restaurację z naprawdę dobrym jedzeniem.