Przygotowanie food trucka na wesele

Posiadanie własnego food trucka to świetna szansa także na dodatkowe zarobki. Pomijając klasyczne sytuacje, jak posiadanie przyczepy blisko miejsc, w których się coś dzieje, branie udziału w zlotach food trucków, dniach tematycznych czy podczas konferencji – warto przemyśleć także wynajmowanie biznesu na wesela, tylko jak zacząć? Jak przygotować food trucka na wesele?

Przygotowanie oferty food trucka

Pierwszą rzeczą, którą powinno się zrobić, aby wyrazić swoją chęć do brania udziału w weselach jako food truck, to przygotowanie różnych wersji proponowanego menu na takową okazję, pamiętając, że posiłki powinny być lekkie i łatwe w konsumpcji, tak aby żaden z gości nie zniszczył swojego garnituru bądź sukienki. Warto zaproponować także nowoczesne wersje klasycznych produktów, które są w ofercie. Następnie – posiadając już przygotowane menu – trzeba poinformować potencjalnych klientów o możliwości współpracy. Może być to wystawiona informacja na przyczepie, ulotki bądź post na Facebooku, jednak są to sposoby, które prawdopodobnie ominą najważniejszą grupę docelową, czyli ludzi, którzy szykują się do ślubu. Warto brać udział w targach ślubnych jako catering, wystawca lub postawić swojego food trucka w niedalekiej odległości od lokalizacji, w której się one odbywają. Ma się wtedy pewność, że komunikat dociera do właściwych osób.

Przygotowanie food trucka na ślub

Przygotowywanie food trucka na ślub powinno nastąpić po ustaleniu wszystkich szczegółów z parą młodą, która powinna poinformować o wszystkich wytycznych oraz kolorystyce. Niezwykle ważne jest także, aby konkretnie przygotować przyczepę w zależności od miejsca, w którym będzie stać. Jeżeli będzie to miejsce w plenerze, warto we współpracy z parą młodą przygotować stoliki oraz siedzenia, tak aby można było zjeść wszystko w wygodnej pozycji. Istotne jest także przygotowanie food trucka w zależności od pogody, tak aby osłonić przed potencjalnym deszczem wszystkie ozdoby, które mogłyby się zniszczyć. Warto także zadbać o duże i zwracające uwagę logo, które zapadnie w pamięć gościom, a także będzie obecne na zdjęciach.

Jakie korzyści płyną z brania udziału w weselach?

Udział w weselach niesie wiele korzyści dla food trucka, między innymi poszerzanie bazy klientów. Dzięki obecności na ślubie można zyskać przychylność osób, które na co dzień nie próbują takowych smaków bądź nie jedzą na mieście. Pokazując się na weselu i zapoznając taką osobę z ofertą, możemy sprawić, że co jakiś czas wpadnie do przyczepy na obiad bądź powie o niej swoim znajomym. Kolejnym plusem są zdjęcia ślubne, które nierzadko dodawane są na social media pary młodej oraz ich znajomych. Food truck jest w stanie zrobić furorę, a osoby, które będą przeglądać zdjęcia, szybko zapamiętają nazwę punktu. Jest to darmowa reklama, która napędza biznes. Pracując w gastronomii, ma się najlepsze pojęcie jak stresująca może być ta praca. Sytuacja, w której mnóstwo osób zamawia zupełnie inne rzeczy w krótkim czasie, może wprowadzić spory chaos wśród załogi. Decydując się na współpracę na weselu, często posiada się ograniczone menu, które można przygotowywać już wcześniej, zmniejsza to ilość pracy oraz ją ułatwia. Przy okazji – w przerwie można się świetnie zabawić z gośćmi weselnymi.

Wesele to świetna okazja do dodatkowej promocji własnego food trucka, a także na kreatywną pracę. Nierzadko współpraca z ambitną parą młodą jest bardzo rozwijająca. Trzeba mieć jednak na uwadze, że bierze się odpowiedzialność za niezmiernie ważną część wesela, jaką jest jedzenie. W takich sytuacjach nie ma miejsca na błędy, dlatego warto podejść do tematu na poważnie.