Pomysły na biznes Przepisy prawne Świat food trucków
Przyczepy gastronomiczne a tradycyjne lokale - które rozwiązanie jest lepsze dla Twojego biznesu

Przyczepy gastronomiczne a tradycyjne lokale – które rozwiązanie jest lepsze dla Twojego biznesu?

Świat food trucków

Gastronomia należy do jednych z najbardziej rozwijających się obszarów w biznesie. Nieustannie podążą ona za najnowszymi trendami i oczekiwaniami klientów. Stosunkowo młodym i ciekawym rozwiązaniem są między innymi przyczepy gastronomiczne. Pozostaje jednak pytanie: czy food trucki są także lepszym wyborem dla przedsiębiorców? Być może tradycyjne lokale nadal stanowią korzystniejsze rozwiązanie dla biznesu. W tym artykule […]

Sprzęt i akcesoria niezbędne do pracy w food trucku

Sprzęt i akcesoria niezbędne do pracy w food trucku

Świat food trucków

Prowadzenie food trucka to więcej niż tylko gotowanie i sprzedaż jedzenia. Jest to również zarządzanie mobilną kuchnią, która musi być wydajna, ale także spełniać wszelkie wymogi dotyczące wyposażenia przyczepy. Niezależnie od rodzaju przygotowywanych posiłków, istnieje kilka kluczowych sprzętów oraz akcesoriów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania food trucka.

Food trucki a ekologia - jak wprowadzić zrównoważone rozwiązania

Food trucki a ekologia – jak wprowadzić zrównoważone rozwiązania?

Świat food trucków

Czy food truck może być ekologiczny? Oczywiście, że tak! Wszystko zależy tak naprawdę od nas i od naszych wyborów. W rzeczywistości istnieje wiele zrównoważonych rozwiązań, które pozwalają prowadzić ekologiczny food truck. Chcesz je poznać? Przeczytaj dalszą część artykułu!

Bezpieczeństwo w przyczepach gastronomicznych - co warto wiedzieć?

Bezpieczeństwo w przyczepach gastronomicznych – co warto wiedzieć?

Przepisy prawne

Zakup wybranej przyczepy gastronomicznej oraz jej odpowiednie przygotowanie do możliwości wykonywania danej usługi nie wiąże się jedynie z doborem właściwego wyposażenia. Aby móc otworzyć własny food truck, należy zadbać także o bezpieczeństwo. Co zatem warto wiedzieć na temat bezpieczeństwa w food trucku? Dowiesz się tego w tym artykule!

4 pory roku w food trucku - jakie dania serwować

4 pory roku w food trucku – jakie dania serwować?

Pomysły na biznes

Sezonowy food truck jest niewątpliwe doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie wiedzą, na co postawić w menu swojej przyczepy gastronomicznej. Wyróżnia się on ofertą potraw dostosowanych do danej pory roku z wykorzystaniem sezonowych produktów, dzięki czemu pozyskuje znacznie większe zainteresowanie klientów. Pozostaje jedynie pytanie: jak dostosować menu do pory roku?

Branding food trucka - o czym pamiętać?

Branding food trucka – o czym pamiętać?

Pomysły na biznes

Identyfikacja wizualna food trucka jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju biznesu. Należy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie: co ma zawierać menu Twojej przyczepy gastronomicznej oraz do jakiej grupy odbiorców ma ono trafiać. Wtedy będziesz w stanie podjąć odpowiednie kroki dotyczące budowania własnej marki.

Najnowsze trendy w kuchni food truckowej - co jest na topie w świecie street foodu?

Najnowsze trendy w kuchni food truckowej – co jest na topie w świecie street foodu?

Świat food trucków

Food trucki stają się z roku na rok coraz popularniejszym rozwiązaniem gastronomicznym. Nic dziwnego, że klienci są nimi aż tak zainteresowani. Oferują one szybką, smaczną, a także tanią usługę! Jednakże z roku na rok możemy również zauważyć coraz większe zróżnicowanie w trendach w kuchni food truckowej. Jakie więc trendy możemy obecnie spotkać? Dowiesz się tego […]

Przyczepy gastronomiczne w branży eventowej - jak wykorzystać je na festiwalach i imprezach masowych?

Przyczepy gastronomiczne w branży eventowej – jak wykorzystać je na festiwalach i imprezach masowych?

Świat food trucków

Przyczepy gastronomiczne są nieodłącznym elementem każdego festiwalu oraz innej imprezy masowej. Zresztą większość z nas kojarzy food trucki z tego typu eventami. Letnie plenerowe imprezy są też właśnie po to, aby skorzystać z okazji do spróbowania zupełnie nowych smaków. W tym artykule dowiesz się, jak dobrze wykorzystać przyczepy gastronomiczne na festiwalach.

Pomysł na biznes: kuchnia gruzińska w food trucku

Pomysł na biznes: kuchnia gruzińska w food trucku

Pomysły na biznes

Kuchnia gruzińska zyskuje na popularności w ostatnich latach w wielu krajach. Charakterystyczne smaki, aromaty i wyjątkowe połączenia składników przyciągają smakoszy z całego świata. Coraz więcej osób odkrywa uroki gruzińskiej kuchni, co stwarza świetną okazję na biznes dla przedsiębiorczych ludzi.

Nietypowe rozwiązania dla food trucka

Nietypowe rozwiązania dla food trucka

Pomysły na biznes

Każdy z nas wie, co to jest food truck. Duża część z nas także nierzadko korzysta z takich usług gastronomicznych. Co ciekawe, w dzisiejszych czasach coraz częściej możemy spotkać nieoczywiste, nietypowe, ale funkcjonalne rozwiązania w food trucku, które nawet potrafią zaskoczyć. Jakie zatem obecnie propozycje możesz znaleźć wśród dostępnych ofert? Przeczytaj dalszą część artykułu! 

Jak wybrać odpowiedni model przyczepy gastronomicznej?

Jak wybrać odpowiedni model przyczepy gastronomicznej?

Pomysły na biznes

Coraz więcej osób przekonuje się do idei food trucka, który pozwala na prowadzenie przenośnego biznesu. Jako że nasza restauracja jest mobilna, możemy przyjąć gości wszędzie, gdzie byśmy tego chcieli. Na początku należy jednak dokonać wyboru odpowiedniej przyczepy gastronomicznej. Jak wybrać idealny model? Sprawdź!

ak utrzymać przyczepę gastronomiczną w dobrym stanie przez długi czas

Jak utrzymać przyczepę gastronomiczną w dobrym stanie przez długi czas?

Świat food trucków

Właściciele przyczep gastronomicznych mogą cieszyć się wieloma klientami, którzy są zachwyceni kupowanym jedzeniem. Dość często jednak bywa tak, że food truck jest w kiepskim stanie wizualnym i tym samym sprawia, że wiele osób nie chce skorzystać z jego usług. Dlatego tak ważne jest regularne dbanie o przyczepę zarówno w środku, jak i na zewnątrz! Jak […]

1 2 3 16