Sprzęt i akcesoria niezbędne do pracy w food trucku

Prowadzenie food trucka to więcej niż tylko gotowanie i sprzedaż jedzenia. Jest to również zarządzanie mobilną kuchnią, która musi być wydajna, ale także spełniać wszelkie wymogi dotyczące wyposażenia przyczepy. Niezależnie od rodzaju przygotowywanych posiłków, istnieje kilka kluczowych sprzętów oraz akcesoriów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania food trucka.

Odpowiednie wyposażenie przyczepy – czyli jakie?

Zanim przejdziemy do omówienia sprzętu oraz akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdej przyczepie, warto wiedzieć, czym w ogóle jest jej odpowiednie wyposażenie. Oczywiście pierwsze skrzypce grają tutaj urządzenia i przybory kuchenne, jednakże nie należy zapominać o tym, aby wszystkie elementy przyczepy charakteryzowały się wysoką jakością oraz sterylnością. Wszystko zależy też od charakteru działalności. Obecnie najpopularniejsze są przyczepy oferujące dania typu fast food – w tym przypadku wyposażenie każdego food trucka będzie bardzo zbliżone. Odpowiednie wyposażenie przyczepy to zatem takie, które umożliwia łatwe, szybkie i właściwe przygotowanie posiłków w czystych warunkach.

Podstawowe wyposażenie każdego food trucka

Co jednak powinien zawierać każdy food truck bez wyjątku? Ważne są tutaj nie tylko sprzęty do food trucka, takie jak: lodówki, zamrażarki, kuchenka mikrofalowa, grill, frytkownica, blaty, czy akcesoria kuchenne, ale również odpowiedni system wodny, wentylacyjny oraz generatory prądu. Każda przyczepa musi być wyposażona w zlew do mycia naczyń i rąk. Oprócz tego powinna ona posiadać odpowiedni system wentylacyjny, który obejmuje między innymi okap kuchenny. Pomoże on usuwać dym oraz parę z wnętrza pojazdu. Z kolei generatory są niezbędne do zasilania food trucka. Muszą być wystarczająco mocne, aby zasilić wszystkie urządzenia elektryczne na pokładzie, a jednocześnie ciche, aby nie przeszkadzać klientom i pracownikom. Należy pamiętać, że każda przyczepa musi spełniać wymagania sanitarne, a do przygotowania posiłków niezbędny jest dostęp wody oraz ciepła.

Jakie akcesoria do food trucka?

Mówiąc o akcesoriach niezbędnych w food trucku, mamy oczywiście na myśli podstawowe przybory kuchenne. Jednymi z najważniejszych elementów są: noże, łopatki, miarki, łyżki kuchenne, deski, pojemniki na żywność, patelnie czy garnki. Na pokładzie powinieneś mieć również odpowiednio duży zestaw sztućców, talerzy oraz kubków – najlepiej jednorazowego użytku, które nie obciążą znacznie Twojego budżetu, a dzięki nim nie narazisz się na straty związane z możliwością zbicia ceramicznej zastawy. Nie zapominajmy także o akcesoriach do sprzątania – w food trucku musi być zawsze czysto. Niezbędne będą zatem środki czystości takie jak: mop, miotła, szufelka, ręczniki papierowe oraz worki na śmieci. Dzięki tego typu akcesoriom będziesz mógł z powodzeniem prowadzić swoja działalność.

Przygotowanie do otworzenia działalności w formie food trucka nie wymaga jedynie znalezienia odpowiedniej przyczepy. Ważne jest również właściwe wyposażenie – to ono stanowi klucz do sukcesu. Dzięki powyższym wskazówkom będziesz w stanie sprawnie gotować i sprzedawać jedzenie.