Uruchomienie zamówień online w food trucku – jak zrobić to niskim kosztem?

Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby czym jest food truck. Samochody, w których możemy zamówić jedzenie obecne są na niemal każdym koncercie, festiwalu, czy po prostu na większej imprezie masowej. Jednak zakup posiłku wiąże się często z długim czasem oczekiwania w kolejce, co może wpłynąć na zmniejszenie się liczby klientów. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie zamówień online, które znacznie usprawniłyby funkcjonowanie food trucków.

Aplikacje do zamówień online

Obecnie znane już są sposoby zamawiania jedzenia przez internet. Wykorzystywane są do tego takie aplikacje jak Pyszne.pl, PizzaPortal lub coraz bardziej popularne UberEats. Jednak korzystając z takich rozwiązań, trzeba liczyć się z narzuconą wysoką prowizją, która niekiedy wynosi nawet kilkadziesiąt procent. Istnieje jednak jeszcze jedno rozwiązanie, które pozwala uniknąć ryzyka pobierania wysokiej prowizji – aplikacja DirectBistro, która poza możliwością znalezienia food trucka na mapie lokalizacyjnej pozwala klientowi wybrać zamówienie online z jednym z trzech różnych wariantów: z dowozem, na wynos bądź pre-order.

Płatność online

Jaki jest sposób obsługiwania zamówień online przez aplikację? Wykorzystywany jest serwis Przelewy24.pl, dzięki któremu możliwa jest płatność internetowa. Ponadto aplikacja DirectBistro jest zintegrowana z aplikacją służącą do sprzedaży POSbistro oraz z serwisem UpMenu, co pozwala na pominięcie wprowadzania zamówienia do systemu, ponieważ pojawiają się tam automatycznie. Każde zamówienie online wyświetlane jest na tablecie sprzedażowym, co znacznie usprawnia funkcjonowanie ich przyjmowania. DirectBistro nie narzuca wysokiej prowizji, ponieważ rozlicza się na podstawie niskiego abonamentu, który płacony jest co miesiąc.

Korzyści z wprowadzenia zamówień online w food trucku

Wprowadzenie zamówień online w food trucku wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim zmniejszone zostaną kolejki w oczekiwaniu na złożenie zamówienia. Food trucki obecne są przeważnie na imprezach masowych, a zatem możliwość zamówienia posiłku oraz zapłaty internetowej zmniejszy znacząco czas oczekiwania na zamówienie. Dodatkowo aplikacja DirectBistro daje możliwość lokalizowania lokali gastronomicznych, a zatem zniwelowany zostanie problem poszukiwania miejsca, w którym można zjeść ciepły posiłek. Możliwość zamówienia online znacznie usprawnia cały proces transakcji: począwszy od wyboru i płatności po odbiór jedzenia. Dlatego też jest to sposób na pozyskanie nowych oraz wzrost zadowolenia dotychczasowych klientów.

Food trucki cieszą się niesłabnącą popularnością, jednak na imprezach masowych, na których się pojawiają, widoczny jest problem długich kolejek i oczekiwania na zamówienie. Wprowadzenie możliwości zamówienia i płatności online za posiłek jest idealnym rozwiązaniem tego problemu, co niewątpliwie przyczyni się do wzrostu zadowolenia nie tylko klientów, ale także pracowników food trucków.