4 pory roku w food trucku – jakie dania serwować?

Sezonowy food truck jest niewątpliwe doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie wiedzą, na co postawić w menu swojej przyczepy gastronomicznej. Wyróżnia się on ofertą potraw dostosowanych do danej pory roku z wykorzystaniem sezonowych produktów, dzięki czemu pozyskuje znacznie większe zainteresowanie klientów. Pozostaje jedynie pytanie: jak dostosować menu do pory roku?

Koktajle owocowe

Koktajle owocowe są świetnym rozwiązaniem na lato, a w szczególności w upalne dni, kiedy zainteresowanie chłodnymi napojami jest największe. Poza tym mogą one zawierać sezonowe owoce, takie jak truskawki czy maliny, które kocha praktycznie każdy. Stylowo urządzona przyczepa posiadająca charakterystyczny i widoczny z daleka baner z pewnością zwróci uwagę przechodniów czy plażowiczów, którzy chętnie napiją się orzeźwiającego koktajlu. Co więcej, koktajle owocowe są naprawdę proste w przygotowaniu, dzięki czemu mogą stanowić rewelacyjne rozwiązanie jako dodatek czy też główny zamysł Twojego menu. Doskonałym pomysłem będą także sorbety czy lody owocowe – serwowane w stylowych miseczkach  z pewnością przykują uwagę klientów.

Sałatki wiosenne

Sałatki wiosenne mogą być świetnym rozwiązaniem wśród innych sezonowych dań ze względu na prostotę i szybkość ich przygotowania. Ponadto coraz więcej osób prowadzi zdrowy styl życia, dlatego też tego typu potrawy zyskują coraz większą popularność. A kiedy najwięcej osób decyduje się na zmiany w swojej diecie? Oczywiście, że na wiosnę! Dlatego też nie zaszkodzi spróbować wprowadzić takiej pozycji do swojego menu, nawet jeśli opiera się ono głównie na fast foodach. Sałatka będzie stanowić ciekawe urozmaicenie i wybór dla osób, które niekoniecznie mają ochotę na kolejną zapiekankę czy kebaba. Poza tym może ona bazować na sezonowych produktach, takich jak szparagi czy szpinak. Zwolennicy zdrowego stylu życia kochają wiosnę właśnie ze względu na fakt dostępności tych produktów!

Rozgrzewające zupy

Zupy w food trucku? Czemu nie! Jest to z pewnością niebanalny pomysł na menu własnej przyczepy gastronomicznej. Rozgrzewające zupy w szczególności mogą okazać duże zainteresowanie jesienią oraz zimą, kiedy pogoda jest niezbyt przychylna, a większość z nas szuka sposobu na ogrzanie swojego organizmu. Designerski food truck oferujący tego typu dania niewątpliwie będzie się wyróżniał na ulicy. Zadbaj o to, aby w Twoim menu znalazło się choć kilka pozycji, aby każdy zainteresowany klient mógł wybrać zupę zgodnie z własnymi preferencjami. Przykładowo krem z dyni jest prosty w przygotowaniu, a niezwykle smaczny, więc idealnie sprawdzi się w menu Twojego food trucka. Poza tym dynia to również sezonowy produkt, który cieszy się dużą popularnością jesienią oraz wczesną zimą. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem może nawet być prosty polski rosół.

Dostosowując menu swojej przyczepy gastronomicznej do aktualnej pory roku oraz sezonowych produktów z pewnością szybko osiągniesz sukces! Warto zatem przygotować food truck w taki sposób, aby mógł dopasować się do potrzeb oraz upodobań klientów. Mało kto będzie bowiem pił grzańca w środku lata czy jadł lodów podczas mroźnej zimy.