Przyczepy gastronomiczne na festiwalach: Porady dla właścicieli i operatorów

Przyczepy gastronomiczne zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie na różnorodnych festiwalach i eventach. Stanowią one okazję do tego, aby spróbować różnych smaków lub porównać konkretne potrawy z dwóch food trucków. Jednakże, aby klient mógł być w pełni usatysfakcjonowany, właściciele gastronomii mobilnej powinni być świadomi kilku podstawowych kwestii podczas przygotowań do festiwalu. 

Wybór odpowiedniego festiwalu

Aby Twój food truck mógł faktycznie osiągnąć sukces, ważny jest przede wszystkim wybór odpowiedniego festiwalu. Jako właściciele nie powinniśmy rzucać się na pierwszą lepszą okazję, a dokładnie zastanowić się nad tym, czy ta decyzja będzie opłacalna. Warto starannie przemyśleć, jaką kuchnię będziemy serwować, aby idealnie pasowała do tematyki festiwalu. Dzięki temu uczestnicy chętniej będą kupować oferowane jedzenie. Na przykład budka z kuchnią grecką nie będzie pasowała do festiwalu rockowego. Odpowiednie menu to klucz do sukcesu. 

Przygotowanie logistyczne

Nie bez znaczenia pozostaje też oczywiście odpowiednie przygotowanie logistyczne. Festiwale z food truckami to dość duże wydarzenia zrzeszające wielu ludzi, dlatego też zadbajmy o to, aby przypadkiem nie zabrakło nam pewnych produktów. Powinniśmy posiadać odpowiedni zapas, dzięki któremu żadnego naszego klienta nie spotka rozczarowanie w czasie składania zamówienia. Nie inaczej jest w przypadku obsługi – musi być ona sprawna, aby klient był zadowolony. Warto zatem zatrudnić nawet dwóch pracowników, których współpraca pozwoli na bezproblemową realizację kolejnych zamówień. W przyczepie należy także w ten sposób zorganizować przestrzeń, aby proces przygotowywania posiłków był jak najszybszy. 

Zadbaj o wizerunek foodtrucka

Żywność na festiwalach to też swojego rodzaju pewna rywalizacja pod względem wizerunkowym przyczepy. Właściciele prześcigają się w tym, który food truck prezentuje się atrakcyjniej, a tym samym może przyciągnąć więcej klientów. My więc też w tej kwestii nie powinniśmy pozostawać odmienni. Postawmy na taki wizerunek, który doskonale odzwierciedli menu naszej przyczepy i sprawi, że uczestnicy festiwalu zainteresują się jej ofertą. Warto przykładowo postawić na dodatkowe gadżety – podświetlane banery czy panele wystawiennicze. Duży baner z nazwą naszej mini działalności czy główną przyrządzaną przez nas potrawą powinien być dobrze widoczny na terenie festiwalu. Intensywny kolor przyczepy również może mieć tutaj znaczenie. Natomiast przed samym food truckiem warto postawić maszt reklamowy czy nawet stolik z krzesłami dla swoich klientów, dzięki któremu będą mogli oni spokojnie skonsumować swój posiłek. 

Festiwale i food trucki stanowią połączenie, które jest idealną okazją dla wszystkich właścicieli przyczep gastronomicznych. Jednakże, aby osiągnąć sukces, wymagane jest oczywiście odpowiednie przygotowanie. Znaczenie ma nawet wybór samego festiwalu. Dostosowując się do preferencji i potrzeb klientów, jesteśmy w stanie zwiększyć swoje szanse na powodzenie.