5 pomysłów, jak zadbać o wygląd food trucka

Dekorowanie food trucka może być ciekawym i kreatywnym sposobem na przyciągnięcie uwagi klientów i wyróżnienie się na rynku. Walory estetyczne mają kluczowy wpływ na to, jak coś postrzegamy, dlatego to czy zdecydujemy się spróbować jedzenia z danego food trucka, może zależeć głównie od tego, czy jego wygląd jest dla nas zachęcający, czy odpychający. Co można zatem zrobić, aby food truck prezentował się jak najlepiej?

Więcej oświetlenia

Dobre oświetlenie nie tylko ułatwia pracę w food trucku, ale może ono również stanowić przykuwającą uwagę dekorację. Ledy lub neony to świetne rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, aby zostać dostrzeżonym. Są one dostępne w różnych rodzajach i kolorach, dlatego mogą pomóc nadać food truckowi charakteru i go urozmaicać. Warto się nad nimi zastanowić, szczególnie, jeśli pracujemy pod wieczór lub nocą, ponieważ zrobią one największe wrażenie, gdy na dworze jest już ciemno.

Może jakieś stoliki?

Food truck to nie jest restauracja – wszyscy o tym wiedzą – niemniej jednak, można pomyśleć o ustawieniu, chociażby, dwóch małych stoliczków i krzeseł na zewnątrz. Wielu ludzi by to doceniło, gdyż niektórzy wolą spokojnie usiąść w trakcie jedzenia. Zorganizowanie lekkich i łatwych w przenoszeniu stolików i krzeseł nie jest niczym skomplikowanym, a może zrobić dużą różnicę, zwłaszcza z perspektywy klientów. Nie zapominajmy jednak o wystroju wnętrza food trucka, chociaż trudno tam o miejsce na meble, warto by było zadbać, aby blat roboczy, na którym przygotowujemy posiłki, był czysty, a szafki, w których przechowujemy produkty, były uporządkowane.

Girlandy

Girlandy to doskonały sposób, aby ozdobić food trucka i wyróżnić go na rynku. Możesz wybrać girlandy, które odpowiadają Twojemu stylowi i tematyce, lub stworzyć własne unikalne dekoracje. Gdzie warto je umieścić? Na pewno nad oknami i wokół drzwi. Sprawi to, że będzie przytulniej, a wystrój będzie przyjemniejszy. Sufit też będzie dobrym miejscem, jednak w takim wypadku najlepiej, żeby była to girlanda wykonana z lampek, która zapewni dodatkowe oświetlenie. Girlandy umieszczone wokół szafek i blatu również pomogą stworzyć przyjazną atmosferę.

Jak przedstawić menu?

Najpopularniejsze do prezentacji menu w food truckach jest wykorzystywanie właśnie tablic. Mogą to być tablice na kredę, ale też takie, po których pisze się pisakiem. Wybór należy do Ciebie. Zastanów się też dobrze, czy wolisz, żeby Twoja tablica była stojąca, czy wisząca. Jeżeli zdecydujesz się na drugi wariant. Najlepiej zawiesić ją w widocznym miejscu.

Nie zaszkodzi trochę roślin

Kwiaty dodadzą nie tylko uroku i kolorów w twoim food trucku, ale także pięknego zapachu. Można umieścić je w wazonach i postawić w środku albo na stolikach na zewnątrz. Jeśli brakuje jednak na to miejsca – nie zapominajmy, że food trucki na ogół nie mają dużej przestrzeni – można umieścić kwiaty w koszach i rozwiesić bukiety na suficie. Niektórzy decydują się dodawać kwiaty również do jedzenia.

Pamiętaj, że dekorowanie food trucka powinno być zabawą i wyrażeniem Twojej kreatywności. Wszystko zależy od Twojego stylu i preferencji, więc bądź odważny i wyraź siebie poprzez dekorację swojego food trucka.