Noworoczne smaki: jak celebrować Nowy Rok z pomocą food trucków?

Sylwestrowa noc zdecydowanie powinna być tą niezapomnianą, dlatego też w tym czasie warto postawić na smakowe przeżycia w food truckach! Przyczepy gastronomiczne mogą być bowiem doskonałym pomysłem na uczczenie tak ważnej okazji w niekonwencjonalny sposób. Przede wszystkim warto postawić na jedzenie, które przez cały 2023 rok cieszyło się największym zainteresowaniem. W tym artykule poznasz także trendy kulinarne, które pojawią się w nadchodzącym roku! 

Food truck jako pomysł na imprezę sylwestrową

Food trucki to mobilne kuchnie oferujące różnorodne smaki z całego świata. Ich obecność na imprezie sylwestrowej może przekształcić zwykłe spotkanie w wyjątkowe wydarzenie kulinarne. Nowy rok z food truckiem to zatem naprawdę ciekawe przeżycie, dzięki któremu zapamiętasz daną noc sylwestrową do końca życia. Dzięki różnorodności kuchni food trucki mogą dostosować swoje menu do preferencji gości. Od klasycznych burgerów, przez wegańskie przekąski, aż po egzotyczne dania z kuchni azjatyckiej czy meksykańskiej – wybór jest tutaj ogromny. Przyczepa gastronomiczna może być więc świetną alternatywą dla tradycyjnych stołów pełnych dań, które dodatkowo często trzeba przygotować samodzielnie na imprezę sylwestrową.  

Najpopularniejsze jedzenie w food truckach w 2023 roku

W mijającym roku 2023 pewne dania z food trucków zdobyły serca i podniebienia wielu smakoszy. Nieodmienne królem pozostaje tutaj jednak kebab. Podawany w picie, tortilli lub bułce zwycięża jednogłośnie we wszystkich największych miastach w Polsce. Kebab to szybka potrawa, która nie jest droga, a doskonale syci. Jego różne wersje i sposób podania również sprawiają, że znajduje coraz więcej fanów. Tuż za kebabem pojawiają się natomiast wegańskie i wegetariańskie propozycje, a także kuchnia włoska. Dania bezmięsne cieszą się tak dużą popularnością ze względu na zmiany w nawykach żywieniowych Polaków. Z kolei za wynik kuchni włosek w głównej mierze odpowiada pizza czy spaghetti i inne makarony włoskie. 

Noworoczne trendy kulinarne food trucków

Jak natomiast będzie wyglądać noworoczne menu w food truckach i co być może zachwyci smakoszy? Przede wszystkim w 2024 roku właściciele food trucków powinni stawiać na „comfort food”, czyli jedzenie, które wspiera dobre samopoczucie klientów. Jego osłoną jest z kolei „mood food”, które promuje świadomą i przyjemną dietę bez udziału rygorystycznych zasad. W dużej mierze stawia ona na wykorzystywanie owoców i warzyw we wszystkich posiłkach. Poza tym popularny będzie termin „viral na talerzu” – internet będzie w zdecydowanej większości wpływał na to, co pojawi się na naszych talerzach, a także w menu food trucków. Dlatego też właściciele przyczep powinni stale śledzić, jakie smaki najbardziej odpowiadają klientom w chwili obecnej. W ten sposób będą mogli oni dostosować swoje menu do potrzeb konsumentów.

Nowy Rok to doskonała okazja do zorganizowania niezapomnianej sylwestrowej zabawy z udziałem food trucków, które w 2023 roku podbiły serca smakoszy. Nie zapominajmy jednak o życzeniach – niech Nowy Rok przyniesie radość, spełnienie marzeń oraz mnóstwo pysznych chwil spędzonych z bliskimi.