5 porad jak zwiększyć produktywność food trucka

Właściciel food trucka jest często prezesem, menadżerem, szefem kuchni i kelnerem w jednym. Takie nagromadzenie obowiązków często w dość krótkim czasie staje się przytłaczające, dlatego warto pomyśleć o lepszej organizacji pracy, aby zwiększyć produktywność food trucka. Poniżej znajdziesz pięć wskazówek dotyczących tego, jakie zmiany wprowadzić w Twoim biznesie na kółkach, aby zoptymalizować jego efektywność.

Plan działania

Plany zajęć zwykle kojarzą się z czasami szkolnymi lub studenckimi – czas wypełniały wtedy konkretne zajęcia, a pustych miejsc w ciągu dnia było niewiele. Mimo, że większość osób nie przepada za taką ścisłą organizacją, to w przypadku prowadzenia własnego biznesu planowanie może okazać się najlepszym rozwiązaniem na zwiększenie produktywności food trucka. Dlatego zacznij od sporządzenia listy zadań – kiedy ją przygotujesz, oznacz kolorem priorytety, później stopniowo mniej istotne działania. Następnie poukładaj je w spójną całość i zaplanuj swój tydzień. Z czasem dojdziesz do takiej wprawy, że uda Ci się przewidzieć cały miesiąc z góry. W ten sposób nie tylko lepiej się zorganizujesz, ale także zyskasz motywację, ponieważ wyraźnie zobaczysz swoje cele i możliwości ich realizacji. Pamiętaj, aby wprowadzić do rozkładu dnia czas na social media, w ten sposób nie będziesz cały czas przejmował się zaległymi komentarzami na Facebooku, na które należałoby odpowiedzieć.

Wyeliminuj zakłócenia

Ujarzmienie social mediów to tylko jeden z aspektów eliminacji zakłóceń w Twojej codziennej rutynie. Postaraj się postępować w ten sposób ze wszystkimi zadaniami. Wszystko, co może Ci przeszkadzać lub rozpraszać, zostaw na konkretną porę dnia, np. wcześnie rano lub późny wieczór, w ten sposób w trakcie pracy uwolnisz od nich swoją głowę. Taka metoda sprawdza się nie tylko w przypadku właścicieli food trucków, ale także pracowników biur czy sprzedawców kawy.

Dziel zadania

Osoby, które decydują się wejść w biznes food trucków to zwykle osoby niezwykle pracowite i zaradne. Często jednak ambicja i chęć działania wpływają negatywnie na produktywność food trucka. W większości przypadków jest to spowodowane zbyt małą liczbą osób zatrudnionych w knajpie na kółkach. Ilość i charakter zatrudnionych zależy od tego, jakie zadania masz do wykonania, warto jednak poszukać pracowników, którym będziesz mógł powierzyć część swoich zadań. W ten sposób zyskasz czas na opracowanie nowych strategii promocyjnych czy pozycji w menu.

Grafiki dla wszystkich

Gdy już skompletujesz zgrany zespół, warto zadbać o ich organizację pracy. Jako dobry pracodawca nie powinieneś zostawiać ludzi samym sobie. Ponadto planowanie ich dnia spowoduje większą efektywność pracy, a co za tym idzie – lepszą produktywność food trucka. Dodatkowo w przypadku osób dobrze wykonujących swoje obowiązki, właściciel food trucka zyskuje wiele czasu na wdrożenia niwych rozwiązań i odpoczynek.

Wyeliminuj zbędne zadania

Nie wszystko, co znajdziesz w internecie na temat prowadzenia własnego biznesu, sprawdzi się w przypadku food trucka. Najlepszym przykładem są w tym przypadku wspomniane wcześniej social media. Do dobrego prosperowania knajpy na kółkach nie są Ci potrzebne wszystkie środki komunikacji. Chcąc promować się w sieci wystarczy Facebook i Instagram. Pamiętaj, że zbyt duża ilość kanałów w sieci absorbuje ogromną ilość czasu, a nie wszystkie konta przynoszą określony zysk. Dlatego w przypadku każdego podejmowanego działania, najpierw zastanów się i przeanalizuj, czy przynosi ono pożądany rezultat. Jeśli nie, po prostu z niego zrezygnuj. Zaoszczędzić czas i nerwy sobie i Twojemu zespołowi.

Umiejętność zarządzania czasem jest niezwykle ważnym aspektem w pracy właściciela food trucka. Oprócz organizacji swojego czasu, warto zadbać o zadania zlecone pracownikom. Chcąc widzieć efekty swoich działań, koniecznie zadbaj o wprowadzenie grafików i planów pracy, a z pewnością uda Ci się podnieść produktywność food trucka. Ponadto zyskasz dużo więcej czasu i przede wszystkim satysfkacji.