5 postanowień noworocznych dla właścicieli food trucków

Gdy rok zbliża się już ku końcowi, przychodzi pora na noworoczne postanowienia – zarówno te osobiste, jak i zawodowe. Dla właściciela food trucka trudno o lepszą okazję do zastanowienia się nad dotychczasowymi osiągnięciami i ustalenia, jakie zmiany warto wprowadzić z początkiem stycznia. Przykłady zamierzeń można by mnożyć długo, ale niektóre z nich padają w branży mobilnej gastronomii szczególnie często.

Udoskonalę działalność

Trudno wskazać kogoś, kto nie chciałby polepszyć wyników swojej działalności w porównaniu z poprzednimi latami. Oczywiście, żeby to zrobić konieczne jest udoskonalenie kilku aspektów, chociażby zmiana menu czy wybór nowej lokalizacji, która przyciągnie większą liczbę głodnych klientów. Również w kwestii ich obsługi niejednej firmie przydałyby się pewne zmiany. Niektórym potrzeba więcej cierpliwości wobec niezdecydowanych, innym opracowanie specjalnej oferty dla stałych bywalców.

Będę społecznie odpowiedzialny

O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się wiele, więc nadchodzący rok można wykorzystać do wdrożenia jej zasad również w swojej firmie. Pierwszym krokiem powinien być zwrot w kierunku ekologii, czyli wymiana sprzętu na bardziej energooszczędny lub kupienie biodegradowalnych opakowań. Ponadto wystarczy uważnie rozejrzeć się wokół siebie, by znaleźć kogoś, komu drobnym wysiłkiem da się pomóc. Właściciele food trucków praktykują na przykład oddawanie napiwków na cele charytatywne czy też organizację posiłków dla najuboższych.

Pojadę na festiwal food trucków

Kto jeszcze nigdy nie był na żadnym polskim ani zagranicznym festiwalu, koniecznie powinien poczynić takie postanowienie noworoczne. Trudno o lepszą okazję do wymiany doświadczeń z ludźmi o takiej samej pasji, a do tego warto pamiętać, że osiągnięcie tak wysokiej sprzedaży przy jakiejkolwiek innej okazji nie jest możliwe. Na 2017 rok planowane są kolejne edycje “Żarcia na kółkach” w Warszawie, “Łódź Street Food Festival”, “Festiwal Smaków Food Trucków” w Trójmieście oraz wielu innych plenerowych imprez – okazji do wystawienia się nie będzie więc brakować.

Rozreklamuję się w internecie

Użytkowników mediów społecznościowych wciąż przybywa, dlatego coraz większa część właścicieli food trucków decyduje się na reklamowanie swojej firmy właśnie poprzez ten kanał. Najlepiej założyć lub uaktualnić swój fanpage jeszcze w styczniu, kiedy motywacja do realizacji celów będzie prawdopodobnie największa, a w kolejnych miesiącach dbać o regularną aktywność. Z pewnością skutecznie przyciągnie to uwagę potencjalnych klientów, szczególnie tych z młodego pokolenia.

Odpocznę

Ostatnie 365 dni było wypełnionych pracą na pełnych obrotach? Jeśli tak, najlepszym zamierzeniem noworocznym będzie po prostu poświęcenie choć odrobiny czasu na odpoczynek. Wystarczy umiejętnie wydelegować obowiązki lub w najgorszym wypadku zamknąć interes na 2 tygodnie. Każdemu należy się urlop, a przecież po powrocie z niego zapał do działania będzie jeszcze większy.

By mieć lepszą perspektywę na wypełnienie postanowień, trzeba je spisać je w widocznym miejscu, najlepiej w formie konkretnych i mierzalnych celów. Na pewno pomoże również podzielenie się swoim planem z pracownikami, bo bez ich zaangażowania trudno wprowadzić jakiekolwiek pozytywne zmiany. Razem musi się udać!