Branding food trucka – o czym pamiętać?

Identyfikacja wizualna food trucka jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju biznesu. Należy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie: co ma zawierać menu Twojej przyczepy gastronomicznej oraz do jakiej grupy odbiorców ma ono trafiać. Wtedy będziesz w stanie podjąć odpowiednie kroki dotyczące budowania własnej marki.

Od czego zacząć – jak stworzyć markę?

Po pierwsze, warto się zastanowić, co chcesz oferować w swoim food trucku – lody, frytki, a może coś bardziej niebanalnego w postaci kuchni lokalnej? Jeśli już wybierzesz swój główny produkt, powinieneś także zastanowić się nad nazwą oraz logiem swojej działalności. Pamiętaj o tym, aby nawiązywała ona do tego, co znajdzie się w Twoim menu. Po drugie, należy wybrać konkretną grupę docelową, czyli odpowiedzieć sobie na pytanie: kto miałby korzystać z oferty Twojego food trucka? Jeśli chcesz dotrzeć do określonego grona odbiorców, powinieneś pamiętać o ich potrzebach oraz preferencjach. Tylko w ten sposób będziesz mógł stworzyć dla swojej przyczepy odpowiednie menu. Jak się więc okazuje, sposoby na rozpoczęcie swojej działalności są dwa – komponując na początku menu food trucka lub decydując się na dany typ klienteli. 

Aspekt wizualny food trucka

Jeśli już zdecydowałeś się na to, co będziesz oferował w swoim food trucku, warto następnie zastanowić się nad jego kwestią wizualną. Przede wszystkim wygląd przyczepy musi odpowiadać jej charakterowi, czyli temu, co zawiera w swoim menu i jaką grupę odbiorców ma zainteresować. Twoim priorytetem powinno być dążenie do przyciągnięcia uwagi przechodniów, dlatego też warto tutaj postawić na duży i wyraźny baner widoczny z daleka, który będzie zawierał nazwę działalności, a także inne elementy związane z ofertą food trucka. Zastosowanie kolorów również może być trafnym wyborem – oryginalna przyczepa w intensywnym odcieniu z pewnością będzie się wyróżniać na tle innych obiektów. Poza tym warto także zdecydować się na innowacyjne rozwiązania w postaci stołu nad dyszlem czy wysuwanej platformy. Nie dość, że wygląda to naprawdę interesująco, jest po prostu praktyczne, zarówno dla obsługi food trucka, jak i klientów.

Jak powinien wyglądać marketing food trucka?

Liczba konkurentów w branży food trucku jest obecnie całkiem spora, dlatego też odpowiedni marketing stanowi podstawę rozwoju działalności. Na początek warto postawić na aktywność w social mediach  – jest to najprostszy i najszybszy sposób na przyciągnięcie pierwszych klientów. Dla niektórych może wydawać się to banalne, jednakże za pomocą social mediów najłatwiej wypromujesz swoją markę, i to całkowicie za darmo! Nie zapomnij jednak o tym, aby umieszczane w nich zdjęcia były estetyczne, a przede wszystkim zachęcały do skorzystania z oferty Twojego food trucka. Poza tym należy także zadbać o obecność na różnego typu eventach, na których aż roi się od różnorodnych przyczep gastronomicznych. W ten sposób z pewnością zwrócisz swoją uwagę, zwłaszcza jeśli Twoje menu będzie naprawdę smaczne!

Jeśli chcesz szybko osiągnąć sukces w prowadzeniu swojego food trucka, warto na początek znać podstawowe zasady brandingu, które zdecydowanie ułatwią Ci dotarcie do wyznaczonej klienteli. Korzystając z powyższych rad, Twoja marka z pewnością błyskawicznie się rozwinie.