Czy food truck powinien zatrudnić osoby od marketingu?

Wydaje się, że biznes w dzisiejszych czasach nie może funkcjonować bez dobrego marketingu. I jest w tym sporo prawdy – nie tylko pozwala on na pozyskanie nowych, ale także na utrzymanie lojalności stałych klientów. Czy warto zatrudnić osobę, która będzie odpowiedzialna za działania marketingowe w biznesie food truckowym? Podpowiadamy – tak! Odpowiedni pracownik pomoże w dobrym zareklamowaniu mobilnej restauracji i przyciągnięciu klientów. Czym powinien się zajmować?

Obecność w social mediach

Social media to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób reklamy i informowania szerokiego grona klientów. Facebook jako multifunkcjonalna platforma jest niewątpliwie numerem jeden. Jednak warto założyć profile także na Instagramie i Snapchacie. Istotna jest regularność w zamieszczaniu postów i informowania o nowych promocjach. Specjaliści radzą, aby te profile skupiały się wyłącznie na jedzeniu, z pominięciem kwestii politycznych i światopoglądowych. Świetnym pomysłem jest uchylenie rąbka tajemnicy funkcjonowania biznesu i udostępnianie np. zdjęć uśmiechniętych kucharzy przy przygotowywaniu posiłków lub gospodarstwa, z którego dostarczane są świeże warzywa i owoce. Bardzo ważny jest kontakt z klientami: odpowiadanie na komentarze i pytania, rozwiewanie wątpliwości, pomoc w różnego rodzaju kwestiach. Nawet kulturalne reakcje na nieprzyjemne słowa są mile widziane i pokazują otoczeniu, że nie boicie się konfrontacji z nieprzychylnymi opiniami oraz bierzecie je pod uwagę przy ulepszaniu biznesu.

Udział w eventach

Specjalista od marketingu powinien zajmować się wyszukiwaniem imprez, na których można zaprezentować swoją mobilną restaurację. Dobrze by było, aby marketingowiec nawiązał wiele kontaktów z osobami, które będą go informować z wyprzedzeniem o okazjach do zareklamowania biznesu. Jest to świetny sposób na promocję marki dzięki wprowadzeniu na czas imprezy specjalnych ofert i kart lojalnościowych, które upoważniają do rabatu w czasie kolejnych odwiedzin mobilnej restauracji. Ważne jest udostępnianie aktualnej lokalizacji lub informowanie o niej z wyprzedzeniem i zaproszeniem do skosztowania Waszych przepysznych potraw.

Wygląd food trucka

Osoba odpowiedzialna za marketing może zająć się także wyglądem food trucka, który często wygląda dość prosto. Zamiast typowych pojazdów, warto przyjrzeć się modelom, które wyróżniają się na drodze i pasują do nazwy restauracji. Na przykład, pizzeria o nazwie “Pizza z Żuka” korzysta z kultowego modelu samochodu żuk. Oldschoolowe pojazdu udekorowane graffiti skutecznie przyciągają wzrok. A może warto wziąć pod uwagę jakąś żywą kolorystykę? Osoba odpowiedzialna za marketing na pewno będzie w stanie wybrać najlepsze rozwiązanie. Dobrze sprawdzi się też zagospodarowanie przestrzeni przed mobilną restauracją. Leżaki, krzesła, stoliki, parasole… a nawet rośliny w doniczkach i drewniany parkiet sprawią, że czas spędzony na posiłku będzie przyjemny, co przełoży się na opinie zadowolonych klientów.

Zatrudnienie do biznesu food truckowego osoby, która będzie odpowiedzialna za działania marketingowe to bardzo dobre rozwiązanie. Istotne jest, aby aktywność w sieci i na różnego rodzaju eventach była prowadzona regularnie i sposób niezwykle przemyślany. Rozważnie poprowadzony marketing jest gwarancją ciągłego zainteresowania klientów, którzy na pewno zapewnią Wam ciągłe dochody.