Czy Twój food truck jest już gotowy na nadejście wiosny?

Zimą jedni właściciele food trucków odpoczywają, inni porządkują zaległe sprawy, ale jedno jest pewne – na nadchodzącą wiosnę wszyscy muszą się przygotować. Wraz z dobrą pogodą na ulice miasta powracają przecież głodni, potencjalni klienci.

Przełom sezonów – czas podsumowań

Kiedy już wiadomo, jakie zyski udało się wypracować w minionym sezonie, nadchodzi idealny moment na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków. Mogą być one bardzo pomocne przy wprowadzeniu ewentualnych zmian, na przykład w strategii marketingowej. Warto również śledzić portale branżowe, by przekonać się, jakie trendy mogą pojawić się tego roku i spróbować się do nich dostosować.

Więcej rąk do pracy!

Duża część właścicieli food trucków zatrudnia personel sezonowo, ponieważ zimą albo interes jest zamknięty, albo skraca się godziny otwarcia. Wiadomo, że już od pierwszych dni wiosny ruch się zwiększy, a tym samym przyda się przynajmniej jeden dodatkowy pracownik. Najbliższe tygodnie będą zatem idealnym czasem na przeprowadzenie intensywnego procesu rekrutacyjnego.

Wiosenne porządki

Wiosna to czas na porządki, również w mobilnej kuchni. Trzeba zadbać, żeby wygląd zewnętrzny znów był zachęcający, a najlepiej wprowadzić również pewne zmiany. Może przyda się odmalowanie albo kilka nowych dekoracji? Żeby ułatwić sobie pracę, gdy sezon będzie w pełni, najlepiej już teraz wykonać kompleksowy przegląd techniczny przyczepy oraz dokładnie uporządkować kuchnię i magazyn.

Menu na wiosnę

Chyba każdy lubi mieć wiosnę nie tylko w sercu, ale i… na talerzu! Wiele osób w marcu i kwietniu ma szczególną ochotę na dawkę witamin, ponieważ zimą odczuwały ich niedobór. Na pewno chętniej skorzystają z oferty food trucka, jeżeli w menu pojawi się więcej świeżych warzyw i owoców. Dobrym pomysłem może się okazać włączenie do niego smakowitych sałatek albo zdrowych koktajli.

Przypomnienie dla klientów

Żeby po zimie znów przypomnieć o sobie stałym klientom, jak również przyciągnąć nowych, przyda się choć kilka działań marketingowych. Na pewno nie zaszkodzi komunikacja ze społecznością miejską poprzez social media ani akcja promocyjna, taka jak zaoferowanie zniżki na wszystkie dania ze specjalnego, wiosennego menu. Pozwoli to zacząć nowy sezon szybko i maksymalnie efektywnie.

Wiosna to najbardziej optymistyczna pora roku, więc warto wykorzystać to, żeby nabrać energii na cały rok. Skoro całe otoczenie budzi się do życia, food truck powinien zrobić dokładnie to samo!