Dlaczego food truckowy biznes jest taki fajny?

Food trucki to nowa moda, aczkolwiek od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Czy warto zainteresować się otworzeniem takiego biznesu? Z całą pewnością, to idealna opcja dla wszystkich, którzy kochają gotowanie i mają do tego talent, lubią ruch i stawiają na niezależność, a także nie boją się nowych wyzwań. Kolejnym kuszącym aspektem są stosunkowo niskie wydatki zestawione z atrakcyjnym zarobkiem. Brzmi ciekawie?

Być zawsze tam, gdzie ludzie…

Miejsce to gwarancja sukcesu, dlatego food trucki mają ten zasadniczy plus, że można je zawsze przestawić tam, gdzie są duże skupiska ludzi: przy akademikach, blisko rynków czy placów, a także w pobliżu rzek i jezior. To sprawia, że osoby, które najzwyczajniej w świecie nie mają ochoty iść gdzieś dalej, aby coś zjeść, decydują się na skorzystanie z usług mobilnej jadłodajni. Poza tym kuszą także ceny, które są niższe niż w restauracjach znajdujących się w wynajętych lokalach. Często okazuje się, że gdy już raz spróbują, wracają znowu i nie wyobrażają sobie, że mogliby zjeść obiad gdzieś indziej. Taka restauracja na kółkach jest również świetnym pomysłem dla osób, które cenią sobie kontakt z ludźmi, lubią zawierać nowe znajomości i być w centrum wydarzeń. Oczywiście duża liczba klientów równa się duży zysk, zatem dobór miejsca jest naprawdę ważną kwestią.

…którzy lubią dobre jedzenie

Czasy, w których food trucki serwowały odgrzewane zapiekanki i mrożone frytki już dawno minęły. Teraz burgery przygotowywane są od początku do końca samodzielnie, a wizyta w mobilnej restauracji pozwala często na odkrycie zupełnie nowych smaków lub skosztowanie regionalnych specjałów. Jeśli zatem ma się talent do rozpieszczania czyjegoś podniebienia i pomysł na to, w jaki sposób zaskoczyć potencjalnych klientów, warto rozwinąć skrzydła w tym biznesie. Nie można zapominać o tym, że najpierw “jedzą” oczy, estetyczne podanie i posiłek, na widok którego ślinka cieknie… W dobie mediów społecznościowych można zyskać reklamę w bardzo łatwy sposób, wystarczy, że zadowolony konsument wrzuci zdjęcie pysznego jedzenia na swój profil na portalu społecznościowym. To z kolei pozwala na ściągnięcie do siebie większej liczby gości.

Dla wszystkich ceniących sobie niezależność i elastyczność

Food truckowy biznes to z pewnością gratka dla wszystkich tych, którzy cenią sobie niezależność i elastyczność. Konieczny jest bowiem jednorazowy wydatek w postaci zakupu samochodu, ale nie trzeba martwić się kosztami wynajęcia lokalu czy faktem, że właściciel wypowie umowę. Klasyczne restauracje wiele ryzykują, może bowiem okazać się, że pięknie urządzona knajpka ma tak słabą lokalizację, że nie zarabia na swoje utrzymanie. Food truck jest dużo tańszy i w razie potrzeby można po prostu przestawić go w inne miejsce. Poza tym oszczędza się na powierzchni, ponieważ ludzie najczęściej zabierają jedzenie ze sobą i spożywają je na przykład w pobliskim parku. I nie widzą w tym absolutnie nic dziwnego! Dlatego właśnie stosunek zarobków do wydatków związanych z prowadzeniem tego biznesu przedstawia się naprawdę atrakcyjnie z perspektywy właściciela. Oprócz tego, jeżeli chce się zmienić coś w swoim food trucku, na przykład wystrój czy menu, można to zrobić w każdej chwili, bowiem koszty takiego procederu są stosunkowo niskie.

Food truck to nowa moda, która z pewnością nie przeminie zbyt szybko. Te mobilne restauracje znajdują się bowiem zawsze tam, gdzie jest dużo ludzi (a więc i potencjalnych klientów), nie zajmują dużo miejsca i są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które lubią nieustannie zdobywać nowe doświadczenia. To także doskonała okazja do tego, aby pokazać swój kulinarny talent szerszej publiczności.