Dobre zdjęcie kluczem do sukcesu!

Prawdziwą rewolucję cyfrową przeżywa ostatnio content marketing. Szczególnym uznaniem cieszą się zdjęcia, których dobre wykonanie jest kluczem do osiągnięcia wysokiej pozycji na rynku. Jakość fotografii jest szczególnie istotna w przypadku żywności, która w największym stopniu oddziałuje na zmysły i wpływa na zachowania konsumentów. Zdają sobie z tego sprawę właściciele food trucków, którzy poza interesującym menu, przyciągają klientów wielkoformatowymi reklamami oferowanych produktów.

Dlaczego fotografia posiada tak olbrzymią przewagę nad innymi treściami publikowanymi w internecie? Odpowiada za to przede wszystkim percepcja naszego mózgu, dzięki której łatwiejsze stało się odbieranie bodźców związanych z kolorami i obrazem, niż rozkodowanie treści składającej się z dużej liczby podobnych do siebie znaków. Do głosu dochodzi w tym momencie psychologia koloru, z którą człowiek ma do czynienia od urodzenia. Każdej z barw przypisywane jest znaczenie, dlatego na podstawie jego znajomości możliwe jest zinterpretowanie danego przedmiotu.

Ludzie podświadomie oceniają po wyglądzie, dlatego istotne jest pierwsze wrażenie odbieranych sygnałów, co jest szczególnie ważne w przypadku właścicieli food trucków. Zdjęcie widoczne na samochodzie nie tylko pokazuje jakie produkty oferuje dany samochód, ale także oddziałuje na wyobraźnię klienta, pobudzając jego ośrodek głodu i stymulując kubki smakowe. Prawidłowo wykonany kadr odpowiadać powinien przede wszystkim za wyzwalanie określonych zachowań, co jest ważne w przypadku ujęć żywności. Musi być na tyle duży, by był widoczny z daleka, a jedzenie powinno sprawiać wrażenie apetycznego. Celem tego typu fotografii jest ukazanie charakterystycznych cech potrawy przy uwzględnieniu roli aranżacji.

W jaki sposób rozreklamować markę za pomocą zdjęć? Fotografia stała się nierozerwalnym elementem marketingu. Jej odbiór i ocena przez użytkownika stanowi o profesjonalizmie marki, podnosząc jej atrakcyjność. Aby wykonać dobre zdjęcie, niezbędny jest przede wszystkim sprzęt dobrej jakości. Upowszechnienie smartfonów z aparatem i dostępem do internetu doprowadziło do rozwoju amatorskiej fotografii. Jednak marketing rządzi się nieco innymi prawami. Dobrej jakości zdjęcie przyciągnie wzrok za sprawą ciekawego ujęcia, inspirującej treści i przede wszystkim jakości wykonania. Kluczem do sukcesu będzie odpowiednio rozświetlone, wyostrzone i pełne barw zdjęcie, wpływające na jak największą ilość receptorów.

Jeśli chodzi o fotografowanie żywności to powinna ona oddawać cechy produktu, takie jak zapach i smak, które w rzeczywistości istnieją, jednak na pierwszy rzut oka nie są zauważalne. Doskonałym pomysłem, często stosowanym przez właścicieli food trucków jest wyostrzenie kadru, co pozwala na wydobycie głębi ujęcia oferowanych posiłków. Znaczenie ma także tło oraz perspektywa w jakiej fotografowany jest jedzenie. Im więcej szczegółów zawierała będzie fotografia produktu, tym intensywniejsze będzie jej oddziaływanie na zmysły potencjalnego klienta. Pomysłem na reklamę food trucków może być także ukazanie etapów przygotowania, co wzmacnia poczucie jakości wykonania potrawy wśród potencjalnych klientów. By uzyskać pewny efekt, najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie profesjonalnego fotografa.

W dobie coraz większej popularyzacji mediów, tylko wysokiej jakości treść ma szansę na sukces. Dobrze wykonane zdjęcie posiłku oferowanego przez dany food truck sprawi, że zarówno produkt, jak i marka zostanie ukazana w dobrym świetle i w efekcie wyróżni się spośród innych, konkurencyjnych food trucków.