Pomysły na rozgrzewające napoje i przekąski z food trucków

Jesień i zima to wspaniałe pory, aby zmienić nieco menu w swoim food trucku i dostosować je do panującej pogody za oknem. Nie masz pomysłu, co serwować w swojej przyczepie, aby mieć mnóstwo klientów i sporą popularność? Podpowiadamy! W sezonie chłodniejszym w swoim food trucku możesz oferować niezwykłe napoje rozgrzewające oraz wyjątkowe przekąski, które przywołują magię tych pór roku. Dodatkowo, aromatyczne zupy serwowane z pasją, stanowią doskonałą receptę na poprawę nastroju Twoich klientów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Rozgrzewające napoje w food trucku

Food trucki mogą mieć ograniczenia, jeśli chodzi o możliwość posiadania różnych potraw, ponieważ nie każdy sprzęt zmieści się w małej przyczepie. Dlatego też właściciele food trucków bardzo często decydują się na serwowanie przekąsek, które nie są zbyt wymagające. Mogą to być na przykład różnego rodzaju napoje. W okresie jesiennym i zimowym warto postawić przede wszystkim na rozgrzewające herbaty, gorącą czekoladę z dodatkiem pianek marshmallow czy kawę z dodatkiem korzennych przypraw. Z okresem zimowym i bożonarodzeniowym bardzo mocno kojarzy się grzane wino, dlatego jego również nie może zabraknąć w Twojej przyczepie! Wszystkie napoje możesz serwować w jednorazowych kubeczkach, ale pamiętaj, aby były one dobrej jakości i nie przeciekały, ponieważ może to zniechęcić klientów do ponownego odwiedzenia Twojego food trucka. 

Rozgrzewające zupy 

Naszą drugą propozycją, którą możesz wykorzystać w swoim food trucku, są zupy krem. Te posiłki w postaci płynu świetnie rozgrzewają ciało oraz sprawiają, że żołądek jest dobrze nasycony. Kiedy klient będzie chodził kilka godzin na zimnym dworze, to z całą pewnością zapragnie spróbowania choć jednej z Twoich zup krem! Z jakich składników robić takie dania? Naszym zdaniem w okresie jesiennym i zimowym w potrawach dominuje przede wszystkim dynia, grzyby oraz białe warzywa. Możesz zatem przyrządzić zupę krem z dyni z dodatkiem prażonych pestek dyni lub krem grzybowy. Świetnym pomysłem będzie również zmiksowanie ugotowanego kalafiora, ziemniaków, pietruszki czy selera i stworzenie unikatowej zupy krem z białych warzyw. Zapewniamy, że klienci będą zadowoleni! 

Jarmarki bożonarodzeniowe – przekąski food truck 

W Polsce, w Europie jak i na całym świecie bardzo popularne w okresie jesienno-zimowym są jarmarki bożonarodzeniowe. To doskonały czas, aby otworzyć nowy food truck właśnie z sezonowym menu, gdzie będzie można sprzedawać różne przekąski, takie jak: kołacze, pieczone jabłka na patyku czy śliwki i gruszki w gorzkiej czekoladzie. Coraz częściej na jarmarkach można spróbować również jadalnych kasztanów, które zachwycają swoją lekko słodką nutą. Bardzo popularne są również cynamonki, czyli słodkie małe bułeczki z dużą ilością cynamonu. Jeśli chodzi o jarmarki, to te najładniejsze i najpopularniejsze w Polsce odbywają się w Poznaniu, Gdańsku oraz we Wrocławiu, choć to oczywiście nasze subiektywne zdanie. Jarmarki odbywają się tak naprawdę w każdym większym mieście w naszym kraju. W Europie również takie wydarzenia są bardzo popularne i jeśli tylko masz taką możliwość, to koniecznie odwiedź Drezno, Norymbergę, Wiedeń, Pragę, Kopenhagę czy Amsterdam właśnie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu Twój food truck poszerzy swoje grono odbiorców i zyska jeszcze większą popularność! 

Ciepłe przekąski i napoje w food trucku w okresie jesienno-zimowym, to prawdziwe zbawienie dla zmarzniętych mieszkańców danego miasta. Można w nim serwować naprawdę najróżniejsze potrawy, przekąski oraz napoje i to od nas zależy, jak będzie wyglądało ostateczne menu. Nie czekaj i już dziś zacznij planować nowy jadłospis w swojej przyczepie!