FAQ

Informacje ogólne

Koszt naszej przyczepy zależy od zapotrzebowania, modelu i rozmiaru, jaki Państwo wybiorą. Zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora i wysłania wstępnego, niezobowiązującego zapytania. Każdą wycenę traktujemy indywidualnie.

U nas przyczepa jest skrojona na miarę. Wszystko zależy od zapotrzebowania, wizji i pomysłu na przyczepę. Oraz prawa drogowego. Dzięki autorskiej technologii obróbki polipropylenu w Europie jesteśmy w stanie wyprodukować przyczepy w niestandardowych wymiarach (np. 4,5 m czy nawet 10 m). 

Produkujemy również przyczepy w kilku modelach i rozmiarach standardowych: 

  • model Premium (3-6 m)
  • model Comfort (4-6 m)

Modele 3 m, 4 m i 5 m budowane są na maksymalne DMC 2,7 t, 
natomiast modele 6 m budowane są na DMC 3,5 t.

Czas realizacji zależy od liczby zamówień w danym momencie i wynosi między 6 a 23 tygodni od dnia wpłacenia zaliczki.

Tak. To Ty decydujesz, czego potrzebujesz: 

  • pustej przyczepy, którą wyposażysz samodzielnie
  • kompleksowego wykonania przyczepy “pod klucz” 
  • częściowego wyposażenie przyczepy

Tak. Współpracujemy z podmiotami, które świadczą takie usługi.

o wstępnym zapoznaniu się z naszymi produktami wystarczy w prosty sposób skontaktować się z naszym przedstawicielem. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupowy – od szkicu po odbiór kluczy, od zapoznania się z modelami i rozmiarami przyczep, aż po wyposażenie, umeblowanie i projekt graficzny. Skontaktuj się w najwygodniejszej dla Ciebie sposób:

  1. wysyłając proste zapytanie poprzez nasz konfigurator,
  2. telefonicznie, 
  3. poprzez zakładkę kontakt

Produkcja i wyposażenie przyczepy

Kochamy rzeczy niestandardowe. Detale. Te drobne szczegóły, które wyróżniają Cię na rynku i usprawniają pracę. Zaczynając od wysuwanych witryn, a kończąc na specjalnie zaprojektowanych meblach, technologii i zewnętrznym projekcie graficznym. To wszystko możemy także zaprojektować w technologii 3D. Przyczepa to płótno, my wyposażamy Cię w narzędzia, ale to Twoja wizja jest tutaj najważniejsza. No i ta plastyczność naszego materiału. Duet idealny.

Autorska metoda obróbki polipropylenu w Europie pozwala na uzyskanie niebywałej plastyczności i możliwości tego materiału w naszych rękach. Trwałość i hydrofobowość powoduje, że podłoga, która również wykonana jest z tego materiału, wytrzymuje znacznie dłuższy czas eksploatacji i nie ulega procesowi gnicia. 

A wszyscy w branży wiemy, że jak coś ma się zepsuć, to właśnie podłoga. W naszej produkcji nie wykorzystujemy również sklejki, którą znajdziecie w większości przyczep na rynku.

WARK POWERBOX to urządzenie gromadzące energię, którą możesz wykorzystać w trakcie transportu przyczepy bez konieczności podłączania jej do prądu (np. do używania lodówek czy zamrażarek w czasie jazdy).

W zależności od projektu i zapotrzebowania przyczepy wyposażamy w:

  • meble ze stali nierdzewnej AISI 304 
  • meble z płyty stolarskiej w wybranym laminacie. 

W naszych projektach stosujemy stal kwasoodporną AISI 304, dzięki której klienci długimi latami mogą się cieszyć z trwałości tego materiału oraz w bardzo łatwy sposób utrzymać wnętrze w nienagannej czystości.

Częstym zabiegiem stosowanym przez klientów jest zamówienie mebli w połowie ze stali AISI 304 (po stronie ciepłej), a drugą połowę z mebli stolarskich (strona sprzedażowa, cieplejsza w odbiorze dla klienta).

Nasi klienci mają pełną dowolność w spersonalizowaniu swojej przyczepy. Cała zabudowa i wyposażenie jest projektowane oraz realizowane zgodnie z wizją i potrzebami klientów.

Jeśli jednak nie wiesz, za co się zabrać – mamy przygotowane wstępne propozycje, które możemy dalej wspólnie rozwijać.

Nasi klienci mogą zdecydować, czy urządzenia gastronomiczne (frytkownica, płyta grillowa itp.) mają mieć zasilanie gazowe czy elektryczne. Wszystko zależy od miejsca, w którym przyczepa będzie miała stać, oraz od dostępności zasilania elektrycznego (siłowego).

Instalacja oświetlenia drogowego w naszych przyczepach działa na wtyczce 13-pin i jest ono LED-owe.

Zasilanie siłowe jest zależne od tego, jakie urządzenia znajdują się w projekcie. Najczęściej spotykanym zasilaniem jest 32A, jednak zdarzają się przyczepy z zasilaniem 16A albo 63A.

Projekt wizualny przyczepy

Tak. Rysunek techniczny wyposażenia przygotowujemy zaraz po wstępnych ustaleniach. Istnieje również możliwość zamówienia projektu 3D przyczepy, który jeszcze wyraźniej odda charakter tej wyjątkowej inwestycji.

W ramach partnerstw strategicznych współpracujemy również ze studiami projektowymi i agencjami marketingowymi, które zadbają o to, aby komunikacja Twojego biznesu od samego początku była spójna i wyróżniająca.

Tak, jest możliwość zamówienia projektu 3D przyczepy.

Oczywiście. Tak naprawdę ograniczają nas tylko przepisy i budżet.

Dokumentacja techniczna przyczepy

Klienci, którzy zamówili u nas przyczepę swoich marzeń, po opłaceniu faktury otrzymują wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do jej rejestracji (FV, homologację, oświadczenie producenta) i wyposażenie pod odbiór sanepidu.

Tak. Jeżeli zamówiona przyczepa nie jest pusta i znajduje się w niej wyposażenie, to zgodnie z wymogami projektujemy szafkę socjalną oraz szafkę zlewozmywakową z dwiema lub trzema komorami. To wyposażenie pozwala naszym klientom w całej Europie na uzyskanie zezwoleń Inspekcji Sanitarnych.

Jeżeli dopuszczalna masa całkowita pojazdu (DMC) wraz z masą całkowitą przyczepy (DMC) nie przekraczają 3 500 kg – wystarczy prawo jazdy kat. B. Jeżeli natomiast masa całkowita przekracza 3 500 kg – wymagane jest prawo jazdy B+E.

Transport przyczepy

Tak, jeżeli klient ma takie życzenie, możemy dostarczyć przyczepę za pośrednictwem zaufanego przewoźnika pod wskazany przez klienta adres. 

Tak, nasze przyczepy jeżdżą już po całym świecie, dlatego mamy w tym spore doświadczenie.

Gwarancja, serwis, drugie życie

Każda przyczepa, niezależnie od tego, czy była sprzedana pusta, czy w pełni wyposażona, posiada 12-miesięczną gwarancję. Szczegóły przeczytasz tutaj.

W okresie gwarancyjnym serwis powinien odbywać się co 6 miesięcy w siedzibie WARK w Jelonku koło Poznania. Po okresie gwarancyjnym istnieje opcja przedłużenia umowy na świadczenie usług serwisowych.

Klientom, którzy kupili u nas przyczepy, gwarantujemy możliwość ich wykupienia w przypadku zmiany decyzji biznesowej po czasie. Dzięki temu mamy możliwość nadawania drugiego życia przyczepom i ponownego wprowadzania ich do obiegu, co jest związane z przyjętą przez nas strategią zrównoważonego rozwoju.