Food truck w świątecznym klimacie!

Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, trudno wskazać w przestrzeni miejskiej sklep, restaurację czy instytucję, która nie wpasowała się w magiczną atmosferę tego wyjątkowego czasu. Nie inaczej powinno być w przypadku food trucka – dla jego właściciela święta są doskonałym czasem na wprowadzenie powiewu świeżości w menu oraz wyglądzie przyczepy.

Grudniowi klienci

Trudno nie zauważyć, że w sezonie jesienno-zimowym klientów ubywa, więc tym bardziej należy wykorzystać każdą okazję na zdobycie ich zainteresowania. W ciągu tych chłodnych miesięcy zdecydowanie najłatwiej o to właśnie wtedy, gdy ulice zapełniają się tłumem ludzi szukających prezentów pod choinkę oraz produktów do przygotowania wigilijnych potraw. Jeśli food truck będzie wtedy ustawiony strategicznie, to znaczy w pobliżu popularnych obiektów handlowych, z pewnością znajdą się chętni do zjedzenia czegoś na szybko.

Gwiazdkowe menu

W grudniu przechodnie chcą przede wszystkim rozgrzać się, dlatego przyda się urozmaicenie menu o napoje na ciepło. Może to być gorąca czekolada albo aromatyczna herbata z dodatkiem pomarańczy, goździków, cynamonu oraz anyżu. Co do jedzenia, trudno oczekiwać serwowania typowych wigilijnych potraw, ale przy odrobinie fantazji da się wprowadzić świąteczne wersje standardowych dań. Wystarczy dodać do deserów pierniki, zapiekanki okrasić kapustą i grzybami, a naleśniki masą makową z miodem.

Liczy się wygląd

Przede wszystkim zacząć należy od przyozdobienia swojej przyczepy świątecznymi dekoracjami. W zupełności wystarczą subtelne ozdoby, takie jak rozwieszone nad okienkiem lampki choinkowe lub sznurek z przypiętymi skarpetami. Z pewnością klientom spodoba się również, gdy obsługa będzie miała na głowach czapki świętego Mikołaja lub opaskę z porożem renifera, a z głośnika popłyną kolędy i świąteczne piosenki.

Czas na promocję

Z okazji Bożego Narodzenia warto zrobić coś w kierunku wypromowania food trucka. Po pierwsze, można zaproponować specjalne rabaty oraz wydrukować bony upominkowe – to wymarzony prezent dla stałego klienta. Po drugie, wzorem wielu innych firm, nasilić swoją działalność społeczną. Jest to szczególnie cenione w branży gastronomicznej, która włącza się wtedy chociażby w zbiórki jedzenia lub organizację świątecznego posiłku dla najbardziej potrzebujących. Taki piękny gest nie tylko pozwoli komuś pomóc, ale też wpłynie korzystnie na wizerunek.

Święta to najlepszy moment, by na nowo przypomnieć o sobie klientom, którzy w zimowe dni rzadziej decydują się na jedzenie street foodu. Wprowadzenie mobilnej kuchni w radosny, bożonarodzeniowy klimat jest na to najlepszym sposobem.