Jak podbić serca klientów food trucka?

Food trucki stają się coraz popularniejsze w Polsce, dlatego nic dziwnego, że konkurencja stale rośnie. Co zrobić, aby klienci pokochali akurat naszą restaurację na kółkach? Czy są jakieś kryteria, które należy spełnić, by wyróżnić się na tle innych szamowozów? W tym artykule staramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Oryginalne menu

Klient decydując się na wybór miejsca, w którym zje posiłek, przede wszystkim patrzy na menu – dlatego powinno się ono wyróżniać. Może warto zrezygnować z burgerów i frytek na rzecz czegoś bardziej oryginalnego? W ten sposób umożliwia się gościom poznanie nowej kuchni i nowych smaków. Należy wówczas pamiętać, aby opisać składniki posiłku, by osoba była świadoma, co zamawia. Wybierając nieznane smaki, warto pamiętać także o przystępnych cenach – klienci raczej nie będą przychylni kupieniu drogich dań z mobilnego baru.

Prezentacja food trucka

Wygląd food trucka jest nie mniej ważny – również musi przykuwać uwagę potencjalnych klientów. Przede wszystkim należy wybrać styl, w jakim urządzona będzie gastronomiczna przyczepa. Aranżując ją należy pamiętać o zachowaniu racjonalności. Za dużo ozdób i elementów sprawi, że wygląd będzie odpychał, a nie przyciągał zainteresowanych.

Obsługa

Największą zaletą tego typu działalności gastronomicznej jest bliski kontakt z klientami – podczas przygotowywania posiłków właściciele sprzedawcy mają doskonałą okazję do rozmowy z obsługiwanymi osobami. Wobec tego niezwykle ważne jest, by osoby pracujące w food trucku były zwyczajnie sympatyczne, a nawiązanie kontaktu z konsumentem nie stanowiło dla nich żadnego problemu. W końcu żadna z form komunikowania nie jest lepsza od tej twarzą w twarz. To właśnie w taki sposób zdobywa się najwięcej fanów, którzy po czasie wracają do naszej mobilnej restauracji.

Nagradzanie lojalności

Gdy zdobędzie się już stałych klientów, którzy pokochają serwowane przez nas dania, warto zastanowić się nad wynagrodzeniem ich oddania. W tym celu można przygotować karty stałego klienta ze zniżką lub druk, na którym każdy zakup będzie potwierdzony naklejką lub pieczątką. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby naklejek gość otrzyma jakąś nagrodę, na przykład jedno danie gratis. Warto zastanowić się również nad przyciągnięciem nowych konsumentów, oferując zniżkę dla osób odwiedzających mobilną restaurację ze swoimi znajomymi, aby w ten sposób poszerzyć grupę odbiorców.

Atrakcje

Na klientów z pewnością zadziałają też różne urozmaicenia. Zbliżające się lato na przykład daje możliwość rozstawienia stolików z parasolkami, przy których klienci będą mogli odpocząć od upalnego słońca i w spokoju zjeść posiłek. Ciekawym pomysłem są także pufy, na których goście mogą zrelaksować się w oczekiwaniu na jedzenie. Ważne jest, by zapewnić miły klimat przy food trucku, na przykład poustawiać doniczki z kwiatami na stołach czy włączyć przyjemną muzykę. Klienci oczekują, że spędzą miło czas i powinno im się to zapewnić.

Bądź w kontakcie!

Jest jeszcze jeden czynnik, który z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania naszym food truckiem. Potencjalni klienci powinni przede wszystkim wiedzieć, gdzie i kiedy będzie można z niego skorzystać. W tym celu doskonale sprawdzą się media społecznościowe, gdzie warto na bieżąco informować o lokalizacji przyczepy, a także o różnych innych, ciekawych wydarzeniach z życia naszego food trucka.