Jak przetrwać okres zimowy i utrzymać zyski food trucka?

Zima jest czasem, który dla większości food trucków oznacza zamknięcie swojej działalności lub zwolnieniem obrotów. Nie ma się co dziwić, o tej porze roku mniej ludzi ma ochotę marznąć na dworze czekając na swoje jedzenie. Są jednak sposoby, aby przetrwać okres zimowy i utrzymać zyski przyczepy gastronomicznej. Sprawdź!

Opracowanie zimowej strategii

Aby odpowiednio przygotować się do prowadzenia food trucka zimą, warto jest sporządzić wiarygodną analizę rynku i konkurencji. Zastanów się, co czyni Twój biznes wyjątkowym, co Cię wyróżnia na rynku? Dzięki unikalności swoich pomysłów i rozwiązań możesz przyciągnąć tłum klientów, nawet zimą. Sprawdź, jakie oczekiwania wobec food trucka mają ludzie, którzy u Ciebie jedzą. Zapytaj, co by przyciągnęło ich do Twojej kuchni, nawet gdyby musieli długo czekać w kolejce na mrozie. Istnieje wiele alternatywnych rozwiązań, dzięki którym prowadzenie przyczepy gastronomicznej nawet w najsłabszym sezonie może być całkiem opłacalne.

Przygotuj swój food truck na zimę

Prowadząc food trucka zimą musisz przygotować się na najniższe możliwe temperatury. W tym celu sporządź przegląd techniczny swojej przyczepy, a w szczególności zadbaj o opony zimowe, gdyż są one podstawą, dzięki której funkcjonuje Twój food truck. Nie wolno pozwolić na to, aby były niesprawne. Może się bowiem okazać, że musisz gdzieś pilnie pojechać lub po prostu przestawić go w inne miejsce. Właśnie dlatego należy wymienić opony letnie na zimowe i regularnie sprawdzać ich stan. Doskonałym rozwiązaniem jest także zainstalowanie ogrzewania wewnątrz przyczepy – dzięki temu wzrośnie komfort pracy Twoich pracowników, co bezpośrednio przełoży się na jakość serwowanego jedzenia.

Oferta cateringowa

Aby aktywnie przetrwać sezon zimowy, możesz szerzej pomyśleć o budowaniu swojej marki. Być może jest ktoś jeszcze, kto nie zasmakował Twojej kuchni? Lepsze zyski w średnim sezonie zapewni Ci stworzenie wyjątkowej oferty cateringowej. Być może to właśnie Ty będziesz tworzył niepowtarzalne potrawy na wigilie firmowe, gale, lunche pracowników czy sylwestra.

Współpraca i stała lokacja przyczepy

Dobrym pomysłem na sezon zimowy jest nawiązanie współpracy z firmą, dzięki której więcej osób dowie się o Twoim biznesie gastronomicznym. Wynajmij stałe miejsce, np. na patio i serwuj lunche przy centrach biurowych. Kiedy za oknem jest zimno i szaro, mało osób ma chęć na przerwy obiadowe na zewnątrz. Dlatego dobra lokalizacja powinna zapewnić Ci stały obrót, a także stałych klientów, którzy podążą za Tobą nawet wtedy, gdy zmienisz miejsce stacjonowania. Pamiętaj, aby nie zapomnieć poinformować dotychczasowych klientów o aktualnym miejscu swojego pobytu przez social media, które także muszą przez cały czas pozostawać aktywne.

Zima jest najtrudniejszym sezonem dla food trucków, chociażby ze względu na mniejszą ilość potencjalnych klientów na ulicach. Dlatego na ten czas musisz wyjść do nich od drugiej strony, poprzez zachęcanie na social mediach, stałe miejsce pobytu czy ofertę cateringową. Zamiast zamykać swój gastronomiczny biznes, pomyśl o tym, jak kreatywnie i skutecznie go rozwinąć.