Jak przygotować food trucka na zimę?

Wiele osób myśli, że foodtruckowy biznes kończy się wraz z nastaniem niższych temperatur. Ty, jako właściciel szamowozu doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że mobilne restauracje przez cały rok wyjeżdżają na ulice miast, by karmić głodnych mieszkańców. Zimowy sezon jest jednak o wiele trudniejszy „do przetrwania”, zwłaszcza ze względów technicznych. Czy wiesz jak się do niego przygotować?

Dbaj o opony

Opony są podstawą, dzięki której funkcjonuje Twój food truck. Nie wolno pozwolić na to, aby były niesprawne. Może się bowiem okazać, że musisz gdzieś pilnie pojechać lub po prostu przestawić go w inne miejsce. Właśnie dlatego należy wymienić opony letnie na zimowe i regularnie sprawdzać ich stan, przede wszystkim czy ilość powietrza, które się w nich znajduje, jest wystarczająca.

Zamontuj specjalną szybę

Nie da się ukryć, że z zewnątrz dociera zimne powietrze, które może powodować duży dyskomfort u osoby obsługującej food trucka. Nie mówiąc już o tym, że porywisty wiatr, a także padający deszcz lub śnieg są w stanie zniszczyć to, co znajduje się we wnętrzu przyczepy. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, najlepiej jest zamontować specjalną szybę z otwieranym okienkiem, przez które będzie się podawać jedzenie klientom.

Ogrzewanie wewnątrz food trucka

Koniecznie trzeba także wyposażyć swój food truck w ogrzewanie – może być to drobny piecyk czy farelka. Takie rozwiązanie zapewni komfort osobie pracującej, a także sprawi, że znajdujący się wewnątrz sprzęt będzie działać tak jak powinien – w przypadku ujemnej temperatury może być różnie…

Żeby zamek nie zamarzł

Wyobraź sobie taką sytuację – przychodzisz rano do pracy i niestety nie możesz otworzyć biznesu, ponieważ zamarzł zamek! Chyba każdy wolałby tego uniknąć. Właśnie dlatego powinieneś mieć prz sobie odmrażacz. Na rynku znajduje się wiele produktów tego typu. Oczywiście przed powrotem do domu musisz upewnić się, że preparat nie został wewnątrz food trucka 😉

Zimowe menu

W zimowym czasie warto również pomyśleć o swoich klientach – raczej nie będą zainteresowani orzeźwiającymi koktajlami i zupami-chłodnikami. Dużo lepiej wprowadzić do menu rozgrzewające potrawy, na przykład te z dodatkiem imbiru czy chilli. Warto także serwować gorące napoje, na przykład płynną czekoladę, herbatę z goździkami i cytryną czy grzane wino. Takie działania sprawią, że nawet zimą do Twojego food trucka będą ustawiać się kolejki.

Jeśli zadbasz o odpowiednie przygotowanie food trucka do zimy, możesz być pewien, że nie zabraknie Ci klientów, a także, że nie zaskoczą Cię żadne nieprzyjemne sytuacje, które mogą utrudnić funkcjonowanie Twojego biznesu, a co za tym idzie – spisać Cię na straty.