Jak zagospodarować przestrzeń w food trucku?

Zawsze chciałeś otworzyć swój własny mały biznes z jedzeniem w przyczepie? Nie wiesz, od czego zacząć? Jak zagospodarować tak małą przestrzeń, aby nadal była praktyczna i funkcjonalna? Z całą pewnością nie tylko Ty zadajesz sobie te pytania! Organizacja przyczepy jest dość ciężka, ale jeśli wszystko przemyślisz i dobrze zagospodarujesz, to zapewniamy, że praca w Twoim food trucku będzie tylko przyjemnością – zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich pracowników!

Jak umeblować food truck?

Umeblowanie food trucka zależy oczywiście od wielkości całej przyczepy i jest to najważniejsza reguła. Musisz koniecznie dostosować wielkość mebli do możliwości przyczepy, aby zbytnio jej nie zagracić. Zbyt duże i zbyt dużo mebli może sprawić, że pracownicy będą mieli problem z przemieszczaniem się, zwłaszcza jeśli jednocześnie będzie w Twojej przyczepie pracować więcej niż jedna osoba. Szafki warto umieszczać w każdym możliwym miejscu, aby dobrze zagospodarować przestrzeń i aby pomieściły się wszystkie rzeczy i przybory kuchenne.

Zwróć uwagę na sprzęty!

Jeśli chodzi o sprzęty, to warto postawić na takie, które są mniejsze wielkościowo, np. mniejszą lodówkę, płytę kuchenną z dwoma palnikami, zamiast czterema. Warto kupić również mniejszą zmywarkę lub inne sprzęty, np. blender kielichowy czy grill przenośny. Ale to wszystko zależy oczywiście od tego, ilu klientów będziesz mieć dziennie, ponieważ jeśli Twój food truck cieszy się dużą popularnością, to warto jednak postawić na większe sprzęty, które pozwolą na szybsze sporządzanie dań. W takim przypadku warto przenośne sprzęty schować w szafkach lub tak ustawić, aby blat roboczy nadal był pustą przestrzenią do pracy. Pamiętaj, że komfort pracowników jest najważniejszy!

Planowanie przestrzeni w food trucku

Planowanie przestrzeni w food trucku jest bardzo ważne, ponieważ pozwoli to na lepszą i szybszą pracę. Koniecznie musisz zwrócić również uwagę na oświetlenie, aby docierało do każdego miejsca roboczego w przyczepie. Meble i blaty najlepiej, aby były wykonane z takiego materiału, który sprawi, że można będzie szybko je umyć i wyczyścić. Najlepiej wydzielić sobie przestrzeń roboczą i zaplecze i np. w tej drugiej części trzymać lodówkę, zlew czy kosze na śmieci.

Organizacja przestrzeni w food trucku jest bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy to, czy będzie ona dobrze działać. Pamiętaj o dobrym zagospodarowaniu tej małej przestrzeni, ponieważ to sprawi, że będzie ona funkcjonalna! Postaw na mniejsze sprzęty, jeśli możesz sobie na to pozwolić, a szafki i półki zamontuj w każdym możliwym miejscu! Pamiętaj również o powierzchniach, które można łatwo wyczyścić – ułatwi Ci to pracę w przyczepie!