Jak zbudować pozytywną reputację food trucka w Internecie?

Obecność w różnego rodzaju środkach masowego przekazu jest bardzo istotnym elementem komunikacji z naszymi konsumentami. Pozytywna reputacja w najpopularniejszym ostatnio medium, czyli internecie, w znaczny sposób może wpłynąć na rozpoznawalność food trucka, dzięki czemu przysporzy mu wielu nowych klientów.

Obecność w serwisach społecznościowych

Najprostszym sposobem budowania pozytywnego wizerunku w internecie, jest obecność w mediach społecznościowych. Warto jednak zdecydować się na więcej niż jeden kanał, ze względu na to, że różne strony cieszą się popularnością wśród konkretnych grup społecznych. Profile na tego typu portalach przede wszystkim ułatwiają kontakt na linii: firma – klient, dzięki czemu zainteresowane osoby bez problemu mogą do nas napisać. Jest to też świetne miejsce do przedstawienia naszego menu, wstawiania informacji o promocjach, daniach sezonowych, czy imprezach, w których aktualnie bierzemy udział. Coraz częstsze staje się również prezentowanie, na fanpagach w sieci, całego zespołu, dzięki czemu pochwalić się możemy chociażby wykwalifikowaną kadrą, a także pokazać z bardziej prywatnej strony, co będzie budować poczucie więzi z klientem, który znacznie chętniej wybierze food truck, gdzie pracują mu ludzie znani, nawet jeśli tylko widział ich na Facebooku czy Instagramie. Ważne jest, aby nasza aktywność była regularna, ponieważ tylko w ten sposób dotrzemy do szerokiego grona odbiorców.

Opinie online

W budowaniu reputacji food trucka w sieci, duży udział biorą również klienci. Zaufanie będą tworzyć pozytywne opinie osób, które już skorzystały z naszych usług. Odbywa się to zazwyczaj w wielu formach; mogą to być zwyczajne komentarze pod zdjęciami czy postami w serwisach społecznościowych, gwiazdki przyznawane na przykład na Facebooku czy Google, a także napisane oceny w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Dobrze jest również pojawić się na różnego rodzaju portalach branżowych czy stronach, które skierowane są stricte pod wystawianie opinii. Niewiele jednak osób poświęca swój czas na rzetelne stworzenie recenzji, dlatego dobrze jest jeśli w czasie obsługiwania kogoś, kto widzimy, że jest zadowolony z naszych usług, poprosić o wystawienie komentarza lub wyrażanie swojego zdania poprzez dany kanał. Nie bójmy się także krytyki, której w internecie jest bardzo dużo. Jeśli ktoś da nam negatywną ocenę, nie możemy w żadnym wypadku reagować agresywnie lub jej usuwać. Jedynym rozwiązaniem jest kulturalne ustosunkowanie się do niej oraz próba wyjaśnienia danej sytuacji z niezadowolonym klientem.

Współpraca z influencerami

Budowanie reputacji w sieci może czasem sprawiać nam problem, dlatego dobrze jest nawiązać współpracę z influencerami, czyli osobami popularnymi w internecie. Cieszą się oni coraz większym zaufaniem, wśród użytkowników social media, dzięki czemu, mogą przysporzyć nam wielu fanów. Koszt tego typu działania jest zazwyczaj niewielki, w stosunku do zysków, jakie możemy dzięki niemu osiągnąć. Rynek influencerów jednak stale się rozwija, dlatego zanim zdecydujemy się porozumieć z którymś z nich, warto jest sprawdzić, kto ostatnio cieszy się największą popularnością, kto należy do grona jego odbiorców, z jakimi markami już współpracuje. Istotną kwestią są również zdobywane zasięgi, które mówią nam do ilu ludzi, codziennie trafia dana osoba.

Pozytywna reputacja online, może być źródłem pojawienia się wielu nowych klientów już w realnym świecie. Bardzo istotna jest tu nasza kreatywność, ponieważ to ona jest narzędziem, dzięki któremu nasze posty zostaną zapamiętane wśród tysięcy innych.